banner211

Edremit Belediyesi kilitli parke taşı çalışmalarına start verdi

Van’ın Edremit Belediyesi, yaz aylarının gelmesiyle birlikte öncelik arz eden mahallelerdeki hizmetlerinin yanı sıra kilitli parke taşı çalışmalarına da start verdi.

Edremit Belediyesi kilitli parke taşı çalışmalarına start verdi

Çevreye duyarlı ve kent estetiğine önem veren bir anlayışla çalışmalarını yürüten Edremit Belediyesi Fen İşleri Müdürlüğü ekipleri, kilitli parke taşı çalışmalarına da başladı. Edremit Belediye Başkanı İsmail Say’ın her mahallenin öncelik arz eden çalışmalarıyla hizmete başlanacağı talimatı kapsamında ilk kilit taşı çalışması da Kurubaş Mahallesi Afat Konutları’nın bulunduğu yolda start aldı. Sabah saatlerinde çalışmaların yapıldığı mahalleye gelen Başkan Say, burada mahalle sakinleriyle sohbet ederek ‘hayırlı olsun’ dileklerinde bulundu. Beraberinde yardımcısı Ercan Karahan ve Fen İşleri Müdürü Emrah Bozkaya ile birlikte incelemelerde bulunan Başkan Say, Bozkaya’dan yolun son durumu ile ilgili bilgiler aldı. Çalışmalar sırasında kolları sıvayarak ekiplere taş döşeme çalışmalarında da yardım eden Başkan Say, ardından belediye personeliyle de sohbet etmeyi ihmal etmedi.

“Hedef 60 bin metrekare kilitli parke çalışması”
Kurubaş Mahallesi Muhtarı Nurullah Kumli’nin de hazır bulunduğu incelemeler esnasında açıklamalarda bulunan Başkan Say, yaz döneminin başlamasıyla birlikte korona virüs sürecinden sonra saha çalışmalarına ağırlık verdiklerini belirtti. Başkan Say, “Uzun bir süredir kilitli parke taşı sıkıntısı olan Kurubaş Mahallesi’nde start verdik. Mahalle muhtarımız ve mahalle sakinlerimizle birlikte ilk taşı bıraktık ve hayırlı olsun diyoruz. Bu mahallemizden sonra kırsalda bulunan birkaç mahallemizi de program içerisinde aldık. Edremit Belediyesi olarak, inşallah hayat standartlarını arttırmaya devam edeceğiz. Sadece burada 16 bin metrekare çalışmamız var ama bu yıl toplamda 60 bin metrekare bir çalışmamız olacak. Her yıl program dahilinde bu şekilde 5-6 mahallemizi tamamlayacağız” dedi.
Kurubaş Mahallesi Muhtarı Nurullah Kumli de sözlerine Başkan Say’a teşekkür ederek başladı. Çok güzel bir çalışmanın yapıldığını vurgulayan Kumli, birçok sokaklarının parke taşı ile döşendiğini belirtti. Edremit Belediyesinin ilerleyen zamanlarda da kalan sokaklarını da tamamlayacaklarını vurgulayan Kumli, mahallelerinde güzel çalışmaların yapıldığını kaydetti.

İHLAS HABER AJANSI

YORUM EKLE
YORUMLAR
ŞABANİYELİ
ŞABANİYELİ - 12 ay Önce

evreye duyarlı ve kent estetiğine önem veren bir anlayış mı :) sen galiba şabaniye mahallesine hiç uğramamışsın admin efendi, yollar berbat, sular çok az akıyor, ipekyoluna açılan caddelerimiz tek tek kapatılıyor, bunları da bi haber yap sana zahmet

EDREMİT'TE BUNLARA İHTİYAÇ VAR.
EDREMİT'TE BUNLARA İHTİYAÇ VAR. - 12 ay Önce

● Edremit merkez ilçenin mahallelerindeki BÜTÜN YOLLAR tek tek kontrol edilmeli, yarıdan fazlası bozuk. 40-50 kilometrelik mükemmel bir asfalt serimine ihtiyaç var. ● Yeni yol ve güzergahlar açılmalı. ● Büyük ve güzel bir Millet Bahçesi yapılmalı. ● Eski Toki, Yeni Toki, Kiracılar Toki ve Memursen Toki'ye oldukça büyük ve yeni birer PARK yapılmalı. ● Toki sitelerine ÇARŞI yapılmalı. ● Edremit'in HER MAHALLESİNE 10-15 dönümlük yeni birer park yapılmalı. Park ve yeşil alanlarımız arttırılmalı. ● VBB, Edremit, İpekyolu ve Tuşba belediyeleri birlikte Edremit'ten üniversiteye kadar SAHİL BANDI VE YEŞİL KUŞAK yapılmalı.● Şamran Kanalı Edremit girişinden göle kadar temizlenmeli, ıslah edilmeli ve kanal boyunca çevresine güzel bir proje yapılmalı. ● Her mahallemize birer tane KAPALI SEMT PAZAR YERİ yapılmalı. ● Kanal ve derelerin tamamı temizlenmeli, gölümüz korunmalı. ● Mahallelere spor alanları yapılmalı. ● Okul bahçelerinin tamamında çevre düzenlemesi ve peyzaj çalışması yapılmalı. ● Eski parklar elden geçirilmeli, iyileştirilip güzelleştirilmeli, çalışkan ve ilgili personeller verilmeli. ● Kaldırım, kavşak, refüj, üst geçit çalışmaları yoğun olarak yapılmalı. ● Bütün refüj ve kaldırım taşları boyanmalı. ● Yoğun bir ağaçlandırma yapılmalı. ● Edremit kıyı ve sahilleri boyunca resmî ve özel hiçbir tesise, yapıyaya, bahçeye, işletmeye izin verilmemeli. Yasalar gereği tamamı kaldırılarak Anayasanın 43. Maddesi gereği gölün kıyı ve sahilleri sahil bandı ve yeşil kuşak projesi ile halka açılmalı. ● Mahallelerde, cadde ve sokaklarda, tarla ve genel çevrelerde, dere ve kanallarda günlük, haftalık ve aylık temizlikler rutin olarak ve yoğun olarak titiz bir şekilde yapılmalı. Marka şehirler, vizyon projeler, mega yatırımlar, kayda değer hizmetler yapacaksak, ilçemizi geliştirecek ve insanlarımızın yaşam kalitesini arttıracaksak yukarıdaki başlıkların geciktirilmeden yapılması elzemdir. Hayata geçtiğini görmek umuduyla...

İnsanlık ancak  vizyon sahibi, çalışkan insanlar eliyle  yükselir.
İnsanlık ancak vizyon sahibi, çalışkan insanlar eliyle yükselir. - 12 ay Önce

Küçük değil, küçücük değil, büyük düşünme ve büyük işler yapma zamanıdır.

M.T
M.T - 12 ay Önce

Yıllardır yeni mahalle kurtoglu petrol arkası sokak için vermediğimiz dilekçe kalmadı, cimerden derdimizi anlattık ama duyan yok seçim gelincede bi ihtiyacınız var mı diye sormayida ihmal etmiyorlar sağolsunlar...pis koku ve parkesiz sokak. . ALLAH var ALLAH bi gelin görün bakalım.