banner211

Edremit’te sınav öncesi okullar dezenfekte ediliyor

Van’ın Edremit Belediyesi, korona virüs tedbirleri kapsamında yarın yapılacak Liselere Giriş Sınavı (LGS) öncesinde okullarda dezenfeksiyon çalışması yaptı.

Edremit’te sınav öncesi okullar dezenfekte ediliyor

Hafta sonu yapılacak olan Liselere Giriş Sınavı (LGS) öncesinde temizlik ve dezenfeksiyon çalışmalarına hız veren Edremit Belediyesi, günler öncesinden birçok sınav merkezinde sterilizasyon sağladı. Edremit Belediyesi Çevre Koruma ve Kontrol Müdürlüğü ekiplerince yapılan çalışmalarda okulların giriş kapısından kapı kollarına, merdivenlerinden korkuluklara, masa ve sıralara kadar öğrencilerin temas edebileceği her alan titizlikle dezenfekte edildi.
Dezenfekte çalışmalarıyla ilgili açıklamalarda bulunan Edremit Belediye Başkanı İsmail Say, sözlerine sınava girecek olan öğrencilere başarılar dileyerek başladı. Öğrencilerin sağlıklı ve güvenilir ortamda sınava girmeleri için yoğun bir çalışma içine girdiklerini vurgulayan Başkan Say, “Okullarımızda sağlıklı bir ortam oluşturmak, öğrencilerimizin ve tabi toplumun sağlığı bizim için çok önemli. Bütün öğrencilere böylesine zorlu bir süreçte girecekleri sınavda başarılar diliyorum. Dilerim, geleceğimizi emanet edeceğimiz bütün gençlerimiz emeklerinin karşılığını alır. Tüm Türkiye’de olduğu gibi ilçemizde de yapılacak olan LGS’ye girecek olan gençlerimize başarılar diliyorum” dedi.

İHLAS HABER AJANSI

YORUM EKLE
YORUMLAR
Ayağa kalkmadan, yürümeden, koşmadan hedefe ulaşılmaz.
Ayağa kalkmadan, yürümeden, koşmadan hedefe ulaşılmaz. - 12 ay Önce

Vandaki bütün okul bahçelerinde peyzaj, çevre düzenlemesi, iyileştirme ve güzelleştirme yapılmalı. Okulların çoğunda içerden ve dışardan boyama yapılmalı. Bu altı aylık korona tatilinden sonra yüzbinlerce öğrenciye sevinç ve moral olacak bu çalışmalar mutlaka yapılmalıdır. Milli Eğitim, belediyeler, okul yönetimleri ve destek verecek kurumlar bunun için seferberlik ilan etmeliler.