banner211

EKOLOJİSTLERDEN KURUMLARA ZİYARET

Mezopotamya Ekoloji Hareketi Hazırlık Komisyonu üyeleri Gürpınar'da kurum ziyaretleri gerçekleştirerek 4 Temmuz'da gerçekleştirilecek toplantıya katılım çağrısı yaptı...

EKOLOJİSTLERDEN KURUMLARA ZİYARET

Mezopotamya Ekoloji Hareketi Hazırlık Komisyonu üyeleri Gürpınar'da kurum ziyaretleri gerçekleştirerek 4 Temmuz'da gerçekleştirilecek toplantıya katılım çağrısı yaptı.

 

 

Mezopotamya Ekoloji Hareketi Hazırlık komisyonu tarafından 4 Temmuz 2015 tarihinde Van TSO Tuşba Toplantı salonunda gerçekleştirilecek olan toplantıya katılımın sağlanması için Gürpınar'da kurum ziyaretleri gerçekleştirdi. Gürpınar Belediyesi VASKİ Gürpınar Şubesi, HDP ve DBP Gürpınar ilçe örgütlerine yapılan ziyaretlerde Mezopotamya Ekoloji Hareketi'nin anlam ve önemi, kuruluş amacı aktarılarak gerçekleştirilecek olan toplantıya davet edildiler. Van Ekolojik Meclisi Toplantısına davet Eden üyeler amaçlarının 21. yüzyılda yaşanan savaşların milyonlarca insanı yerinden yurdundan ettiği hatırlatılarak, "savaşlar yoksulluk, açlık sosyal adaletsizlik ve etnik-dini çatışmalar sonucunda sürekli artan ekolojik tahribatlara karşı artık birbirimize ve doğanın geri kalan kısmıyla kurulan ilişkinin sürdürülebilir olması ve toplum-doğa ilişkisin ciddi olarak yeniden gözden geçirmesi gerekiyor" ifadelerine yer verildi. Amaçlarının bu doğrultuda çalışmalarını derinleştirmek olduğu da belirtilerek, "Bu kapsamda 4 Temmuz'da gerçekleştireceğimiz toplantıda sizleri de aramızda görmek istiyoruz" ifadelerine yer verildi. 

Güncelleme Tarihi: 26 Haziran 2015, 06:20
YORUM EKLE