Elon Musk'ın Türkiye'de işe aldığı ilk iki isim! Elon Musk'ın Türkiye sırrı ortaya çıktı

Dünyanın en zengin ismi olan elektrikli otomobil devi Tesla ve SpaceX'in kurucu Elon Musk'un Cumhurbaşkanı Erdoğan'la yaptığı görüşmenin detayları ortaya çıktı. Musk, Tesla ile Türkiye'ye giriş yaparak markanın tüm modellerini ülkemize getirecek. İşe alımlara başlayan Musk, Tesla Türkiye'nin CEO'su olarak Kemal Geçer ile anlaşırken, operasyonlardan sorumlu isim ise Emir Tunçyürek oldu.

Elon Musk'ın Türkiye'de işe aldığı ilk iki isim! Elon Musk'ın Türkiye sırrı ortaya çıktı

İlk olarak 2017'de Türkiye'ye gelerek Cumhurbaşkanı Erdoğan'la bir dizi görüşme gerçekleştiren dünyanın en zengin ismi Elon Musk, 2021 yılında ise video konferans ile Cumhurbaşkanı Erdoğan'la yeni bir görüşme gerçekleştirdi. Görüşme sonrası yaptığı açıklama Elon Musk için 'Sevgili dostum' ifadelerini kullanan Cumhurbaşkanı Erdoğan, görüşmede, "Türkiye'deki kamu ve özel sektör kurumları ile şirket arasında uzay teknolojileri başta olmak üzere farklı alanlarda işbirliğine ilişkin hususları ele aldık." açıklaması yapmıştı. Erdoğan ve Musk arasındaki görüşme sonrası 19 Aralık 2021 tarihinde Türkiye'nin 8. uydusu olan Türksat 5B, Elon Musk'ın sahibi olduğu SpaceX tarafından Falcon roketleriyle başarılı bir şekilde uzaya gönderildi.

TESLA TÜM MODELLERİ TÜRKİYE'YE GETİRİYOR
Ancak Elon Musk'ın Türkiye ile bir planı daha olduğu ortaya çıktı. Elon Musk, Türkiye'ye Tesla modellerinin tamamını getirerek satmak istiyor. Tesla'nın Türkiye CEO'su için bizzat görüşmeleri kendi yapan Elon Musk, ödüllü isim Kemal Geçer ile anlaştığı iddia edildi.


TESLA TÜRKİYE'DE PERSONEL ALACAK
Türkiye'de hazırlıklar tamamlandıktan sonra Tesla, ürettiği 4 modeli de ülkemize getirerek lansmanlarını yapacak. Ayrıca servis, bakım, yol yardımı gibi hizmet ağı ve ekipler oluşturularak. Öte yandan Elon Musk'ın planına göre Türkiye'de bir çok noktaya Tesla Süperşarj istasyonları da kurulacak. Türkiye'de kurulacak yeni organizasyon için Telsa'nın yakında iş ilanına çıkması bekleniyor...

EMİR TUNÇYÜREK'TEN TESLA TÜRKİYE AÇIKLAMASI
Tesla Türkiye'nin operasyonlarından sorumlu isim ise Türkiye'de elektrikli otomobillerle ilgili çalışmalar yapan Emir Tunçyürek oldu. Twitter'dan açıklama yapan Tunçyürek, "6 sene önce Ticaret Sicilde kuruluşunu yakaladığım Tesla Türkiye'nin ilk çalışanı olmanın gururunu yaşıyorum. Türkiye'de elektrikli yaşamı yaymaya Tesla'nın operasyonlarını yöneterek devam edeceğim. Yolculuk daha yeni başlıyor... “Benim sorumluluğum satış, servis ve ithalat olmak üzere uçtan uca tüm Türkiye’nin operasyonu. 3 aydır Kemal Geçer ile birlikte çalışmalara başladık. Pazara giriş, altyapı kurma çalışmaları devam ediyor. Bir sonraki hamlemiz iş ilanları olacak doğal olarak. " dedi.

HABER7

YORUM EKLE