banner290

Erçek’te içme su sıkıntısı yaşanıyor iddiası!

Su öneminin konuşulduğu bu dönemde suyla ilgili sorunlarda yaşanmaya devam ediyor. Van’da yaşanan kuraklık suyun önemini bir kez daha gözler önüne sererken, Erçek Mahalle sakinleri de su sorunu yaşadıklarını iddia etti. Konuyla ilgili konuşan mahalle sakinleri, 3 yıldır devam eden bir su sorunun olduğunu söyleyerek, yetkili mercilere çağrıda bulundu.

Erçek’te içme su sıkıntısı yaşanıyor iddiası!

Suyun önem taşıdığı bir dönemde Van’ın İpekyolu ilçesine bağlı Erçek Mahallesinde de su sorunun yaşandığı iddiası geldi. Mahalle sakinleri, yeteri derece içme suyunun gelmediğini belirterek, günde sadece 2 saat su geldiğini söyledi. Yetkili mercilere defalarca dilekçe verdiklerini belirten mahalle sakinleri, 3 yıldır sorunun devam ettiğini ifade etti.  

“Erçek Mahallesinde su sorunu yaşanıyor"

Konuyla ilgili konuşan mahalle sakinleri, “Erçek Mahallesinde su sorunu yaşanıyor. Mahalleye günde çok az su geliyor. Bunun iki nedeni var. Birincisi; gelen suların saatleri çok az. İkincisi ise mahalleden bazı vatandaşlar suyu kaçak şekilde kullanarak tarım alanlarını suluyorlar. Özelikle hafta sonları hiç su görmüyoruz. 2 bin haneye yakın bir mahalleden söz ediyoruz ve sadece günlük 2 saatlik bir su akışı oluyor. Sorun 3 yıldır devam ediyor. Denetim olduğu zaman sular geliyor. Ancak ekip gidince sular tekrar kesilmeye başlıyor. Denetim çok az. Denetimlerin artması lazım. Buradan tekrar yetkili mercilere çağrıda bulunuyoruz. Bu soruna bir çare bulun. Kaçak suların tamamen önlenmesi gerekiyor. Bunun yanında iki saat gelen suların artmasını talep ediyoruz.” Dedi.

ŞEHRİVAN GAZETESİ

YORUM EKLE