banner290

Erdoğan asgari ücret için ne dedi? Zam yapılacak mı?

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ile görüşen Türk-İş Başkanı Ergün Atalay'dan asgari ücrete Temmuz'da ek zamla ilgili flaş açıklama geldi. Erdoğan'ın sözleri için, "Zam için 'var' da demedi, 'yok' da..." diyen Türk-İş Başkanı Atalay, "Ok yaydan çıktı, bir iyileştirme yapmak zorundalar." ifadelerini kullandı.

Erdoğan asgari ücret için ne dedi? Zam yapılacak mı?

Milyonlarca asgari ücretli Temmuz ayında ek zam yapılıp yapılmayacağını merak ediyor. İktidar kanadından gelen açıklamalar, ek zam umutlarını artırırken, Hürriyet yazarı Hande Fırat, Türk-İş Başkanı Ergün Atalay'ın, Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan ile yaptığı görüşmeyi yazdı.

BEN OLANLARIN FARKINDAYIM, ÇALIŞMALARIMIZ VAR

Cumhurbaşkanı Erdoğan, Türk-İş Başkanı Atalay ile geçen hafta bir görüşme yaptı. Görüşme sonrası açıklama yapan Atalay, Erdoğan'ın asgari ücret ile ilgili; "Ben olanların farkındayım, çalışmalarımız var" dediğini aktardı.

Nefes alacakları, onlara oksijen olacak bir düzenleme lazım

Görüşmenin detaylarını Hande Fırat'a anlatan Atalay, Erdoğan'a "Bir an evvel asgari ücretliye, işçi emeklisine, dar sabit gelirliye, işsize düzenleme gerekiyor; nefes alacakları, onlara oksijen olacak bir düzenleme lazım" dediğini söyledi.

ZAM VAR DA DEMEDİ ZAM YOK DA...

Atalay, Erdoğan'ın durumun farkında olduğunu belirterek, "Zam için ‘var’ da demedi, ‘yok’ da. Ama dikkatle dinledi" dedi.  Atalay, vatandaşlardan izlenimlerini de şu şekilde anlattı:

ARALIK'A KADAR NE ASGARİ ÜCRETLİ NE DE HÜKÜMET TAHAMMÜL EDER

"Artık tahammül kalmadı... Zam yapıp enflasyon da böyle artmaya devam ederse zam yapmanın da manası olmaz. Enflasyonla mücadele mutlaka şart. Tahammül kalmadı. İktidar ve muhalefet enflasyonla birlikte mücadele etsin. Sonra sandıkta kim kime istiyorsa oy versin. Asgari Ücret Tespit Komisyonu’nun toplanması için bakanın çağrıda bulunması yeterli.  Ok yaydan çıktı. Bir iyileştirme yapmak zorundalar. Yapmazlarsa aralık ayına kadar ne asgari ücretli tahammül eder ne de hükümet."

İNTERNET HABER

Güncelleme Tarihi: 24 Haziran 2022, 12:13
YORUM EKLE
YORUMLAR
Modern, gelişmiş, düzenli, bakımlı, temiz ve ferah bir Van
Modern, gelişmiş, düzenli, bakımlı, temiz ve ferah bir Van - 1 hafta Önce

Van merkezde yıllardır bekleyen onlarca çıkmaz sokak var. Açılması gereken onlarca yol var. Asfaltlanması gereken onlarca yol var. Parke taşı döşenmesi gereken onlarca sokak var. Genişletilmesi gereken, kaldırım yapılması gereken onlarca yol var. Yenilenmesi gereken onlarca yol var. Temizliklerin yapılması gereken onlarca hatta yüzlerce yol var. Bu durum üç merkez ilçenin merkez mahallelerinin hepsinde var. Artık mevsim müsait, imkanlar müsait. Haziran biterken önümüzdeki beş ay boyunca bütün bu hizmetlere el atılarak çok güzel
bir noktaya gelinir inşAllah. Kurumlarımızın "Van'ın şimdisi ve geleceği " için bu hizmetleri bu beş ayda seferberlik başlatarak yapacaklarına inanıyoruz. Başarılar diliyoruz.