banner254

Erdoğan'dan çok konuşulacak yeni parti açıklaması

Cenevre'de konuşan Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Ali Babacan ve Ahmet Davutoğlu gibi eski AK Partili isimlerin parti kurma girişimleri ile ilgili net konuştu. Erdoğan, " Düşen yaprak bir daha eski yerine dönmüyor. Biz gündemimizi bunlarla meşgul etmiyoruz. Bizim yapacak çok işimiz var. " ifadelerini kullandı.

Erdoğan'dan çok konuşulacak yeni parti açıklaması

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, İsviçre’nin Cenevre kentinde aralarında Ülke TV Genel Yayın Yönetmeni Hasan Öztürk'ün de aralarında bulunduğu gazetecilerle bir araya geldi. Burada gazetecilerin sorularını cevaplandıran Cumhurbaşkanı Erdoğan eski AK Partili isimlerin kuracağı parti için net konuştu. 

SORU: AK Parti kuruluşundan bu yana pek çok sınamayla karşılaştı. Şimdi AK Parti’nin içinden neşet eden siyasi hareketlerle ilgili yeni bir sınama söz konusu. Bakıldığında AK Parti çınarından kopan bir yaprak söz konusu. Ömrü ne olur? Kurulmakta olan diğer siyasi parti bağlamında ise tabanı bölmek büyük bir vebal değil mi sizce?

Çınardan kopan bir yaprak dediniz… AK Parti bir çınardır.  Biliyorsunuz, yapraklar hazan mevsiminde dökülür. Bizim hazan mevsimimiz yok. Biz yolumuza devam ediyoruz. Şimdi onların durumu o. Külliye’ye geldiğiniz zaman çınarlarımızın yapraklarını döktüğünü ama 4-5 ay sonra yine yeşillendiğini göreceksiniz. Düşen yaprak bir daha eski yerine dönmüyor. Biz bunu trenden inenler olarak anlatmıştık.

HERKES YOLUNA

Arkadaşlarıma hep söylüyorum: “Asla gündemimizde olmamalı. Herkes yoluna!” Biz zaten “Durmak yok, yola devam” diyoruz ve çalışmaya devam ediyoruz. Sadece bir şeyi söylemek herhalde yeterlidir: Özellikle başbakanlık, genel başkanlık görevini bıraktığı zaman bu arkadaşlardan birinin yaptığı konuşmayı dinlemişseniz veya dinlerseniz her şey orada mevcut.

KAÇ TANESİNİN İSMİNİ HATIRLARSINIZ?

Biz yol arkadaşlarımızdan, teşkilatımızdan memnunuz, sıkıntımız yok. Çok daha kararlı bir şekilde kongrelerimize hazırlanıyoruz. Kongrelerimizi yapıp, bu kongrelerde gelen arkadaşlarımızla da inşallah 2023 seçimlerine gireceğiz.

Bunun dışında başka hazırlanan var mı, yok mu ayrı konu. Varsa vardır. Biliyorsunuz bundan önce de bu işi yaşadık. Üstelik de grup kuracak şekilde ayrıldılar. Ben burada sorsam, kaç tanesinin ismini kaçınız hatırlarsınız? Mesele bu. Onun için biz gündemimizi bunlarla meşgul etmiyoruz. Bizim yapacak çok işimiz var. Biz onlara bakalım.

HABER7

YORUM EKLE