Erdoğan'a fahiş fiyat sorusu! “bu zulmün önüne geçeceğiz"

Fahiş fiyat artışlarına yönelik açıklamalar yapan Cumhurbaşkanı Erdoğan, "Böyle bir suistimal varsa bu zulmün önüne geçeceğiz" dedi

Erdoğan'a fahiş fiyat sorusu! “bu zulmün önüne geçeceğiz"

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, ABD'ye gerçekleştireceği ziyaret öncesi basın toplantısı düzenledi.

“BU ZULMÜN ÖNÜNE GEÇECEĞİZ”

Ziyarete ilişkin açıklamalarının ardından Cumhurbaşkanı Erdoğan, gazetecilerin sorularını yanıtladı.

Fahiş fiyat artışları ve emlak sektöründe kiraların artmasıyla öğrencilerin ev bulmakta zorlandığı, bu konuya yönelik atılacak adımların ne olacağı sorusu üzerine Cumhurbaşkanı Erdoğan şu sözleri kaydetti:

"Bizim işimiz böyle bir adaletsizlik, böyle bir zulüm, böyle bir suiistimal varsa bunun sorumlusu olan bakan arkadaşlarım bunları yakın takibe almak suretiyle bu zulmün önüne geçeceğiz.

“1 MİLYONA YAKIN YATAK KAPASİTESİ OLAN YURTLARIMIZ VAR”

Yalnız şunu çok açık net söyleyeyim özellikle yurt konusunda bir defa Türkiye’de biz bugüne kadar hiçbir iktidarın yapmadığı yatırımları yaptık. Şu anda bizim 1 milyona yakın yatak kapasitesi olan yurtlarımız var.

Bizden önceki dönemlerde böyle yurt söz konusu değildi. Bunları biz yaptık. Ve gayet de lüks yurtlar yaptık. Bu yurtlar çift yatak, bilemediniz 3 yataklı odalar olmak üzere gayet modern bir şekilde bu yurtlarımızı yaptık. Bu konuda da ben yurtlarımızla iftihar ediyorum.

“DEVAMLI KARALAMA KAMPANYASINI SÜRDÜRÜYORLAR”

Tabi Bay Kemal’e kalırsa, ne yaparsanız yapın yediremezsiniz. Çünkü onun dünyası farklı. Dikili bir taşı, ağacı yok ama yalan mı, bunda bol. Ve onunla beraber tabi hareket eden bazı medya grupları da var. Onlar devamlı karalama kampanyasını sürdürüyorlar.

Ne yaparsa yapsın, kervan yürüyor. Ve yürüyeceğiz. Ve hiçbir dönemde olmadığı kadar yoğun bir şekilde öyle bir yalan atıyor ki 1 sene içerisinde bu sorunu bitirecekmiş. Zaten böyle abartılacak bir sorun yok ki. Şu anda bizim üniversite öğrencilerimize yönelik atılan bu adımlar hiçbir dönemde atılmış değil. Ve gayet başarılı bir şekilde yürüyor.

Dün baktım sözcüsü yine bir şeyler söylüyor. Söylediği ne? Yine yalan. Diyor ki çiftçi battı. Ben daha 1 gün önce şeker pancarı ile ilgili fiyat açıkladım. Açıkladığım fiyat ney? Yüzde 25 şeker pancarına zam yaptık. Çaydaki zam enflasyonun çok çok üzerinde. Fındıkta hakeza öyle. Bütün bunlar gerçekken adam çıkıyor yalanın daniskasını atıyor. Bütün şehirleri ben dolaşıyorum. Nerede ne var yerinde gezerek görüyoruz."

ENSONHABER

Güncelleme Tarihi: 19 Eylül 2021, 12:48
YORUM EKLE