banner290

Erdoğan’dan Van ziyareti sinyali!

Son dönemlerde bölgedeki Kürt illerine ziyaretler gerçekleştirip burada özellikle gençler ile bir araya gelen Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, bir Van ziyareti için de sinyal verdi.

Erdoğan’dan Van ziyareti sinyali!

ŞEHRİVAN HABER - Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın son dönemlerde Doğu ve Güneydoğu illerinde yaptığı ziyaretlerden birisi de Van’da gerçekleşecek. Yoğunlukla gençlerle buluşan ve Kürt meselesi konusunda da söylemler dile getiren Erdoğan, Van ziyaretinin ipuçlarını İçişleri Bakanı Süleyman Soylu ile yaptığı telefon görüşmesinde dile getirdi.

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu'nun Van ziyaretinde katıldığı "Gençlerle Sohbet Buluşması"na telefonla bağlanarak gençlere hitap eden Cumhurbaşkanı Erdoğan, burada Van ile ilgili de mesajlar verdi. Erdoğan o konuşmada şu sözlere yer verdi: “Yakın bir zamanda toplu açılışlar ve bunların yanında Van'da gençlerle danışma meclisi, bunları yaparak geleceğe Van'ı çok daha iyi yerlere taşıyalım diye düşünüyorum. İnşallah biz de Van'a geldiğimizde inanıyorum, sizlerle bunu çok farkı bir şekilde yaşayacağız. Van yeniden eski günlerine dönecektir diye düşünüyorum. Van buna hazır mı? Van'ın yeniden eski günlerine dönmesi bizi çok daha farklı bir şekilde inşallah coşkuya götürecek. Böylece Van'ı gençlik yıllarındaki hale getirmek ve gençlik yıllarındaki gibi Van'ı görmek istiyoruz. Bu duygularla gençlerimizi alkışlıyorum, onların gözlerinden öpüyorum. Rabbim yar ve yardımcınız olsun, inşallah en kısa zamanda Van'da sizlerle beraber olmak üzere sizleri Allah'a emanet ediyorum."

ŞEHRİVAN GAZETESİ

Güncelleme Tarihi: 28 Mart 2022, 19:00
YORUM EKLE