banner254

Evleri yanan Oskay ailesi yardım bekliyor

İpekyolu ilçesine bağlı Seyit Fehim Arvasi Mahallesi'nde 7 nüfuslu Oskay ailesinin yaşadığı tek katlı ev, çıkan yangınla kullanılamaz hale geldi. Bilinmeyen bir nedenden dolayı çıkan yangında evleri küle dönen aile büyük bir mağduriyet yaşarken yangında evi yanan Mürşide Oskay, yangında tüm eşyalarını kaybetti. 5 çocuk annesi olan Oskay, kendilerine yardım edilmesini istedi.

Evleri yanan Oskay ailesi yardım bekliyor

ŞEHRİVAN HABER: ORHAN SAĞLAM- Yangın, geçtiğimiz günlerde Oskay ailesinin evinde sabah saat 04.00 sıralarında çıktı. 5 çocuk annesi Mürşide Oskay ve eşine ait tek katlı evde bilinmeyen bir nedenden dolayı çıkan yangında can kaybı olmazken aile fertleri kendilerini dışarı atarak kurtulurken, büyükşehir belediyesi itfaiye ekiplerine haber verildi. Kısa sürede mahalleye gelen itfaiye ekipleri, tüm evi saran yangını söndürerek kontrol altına aldı. Yangınla birlikte Oskay ailesinin yaşadığı tek katlı ev kullanılamaz hale geldi.

ÇOCUKLARIMIN BAĞIRMASINA UYANDIM

Mağduriyetlerini dile getiren Mürşide Oskay, “Nedeni bilinmeyen yangın çocuk odasında çıktı. Sabah saat 04.00 sularında çıkan yangın evi harabeye dönüştürdü. Küçük oğlumun bağırmalarına uyandım ve çocuk odasının kapısını açtığımda çocuklarım alevlerin içinde ağlıyorlardı, hemen onları dışarı çıkardım. Yangı fark eden komşum o anki durumda ne yapacağını bilemedi, itfaiye numarasını unutan komşum, mahallede bulunan itfaiye amirliğine koşup haber veriyor. Eğer çocuklarım uyanıp ağlamasalardı şu an hepimiz ölü olabilirdik. Eşim Gürpınar İlçesinde çalışıyor. Mevsimlik işçi yazın çalışıyor kışın ise işsiz durumda. Kaldığı yerde şebeke çekmiyor ama bu durumu ona ilettik fakat işten dolayı gelemedi. Biz ise komşu ve akrabalar sayesinde geçimimizi sağlıyoruz, kışın yaklaşmasıyla birlikte mağduriyetimiz ikiye katlandı.” dedi.

YILLARDIR BİRİKEN EMEK YOK OLDU

Mürşide Oskay, yıllardır çabalayıp sahip oldukları her şeyin gittiğini belirtirken: “Eşim ve çocuklarımla birlikte evde 7 kişiyiz. Eşim yıllardır çalışıyor, zar zor bu evi yaptı. Şimdi ise o evde yok, yangında can kaybı yaşanmadı fakat evde maddi hasar çok büyük, kullanılacak hiçbir eşyamız kalmadı. Önümüz kış evimiz yok. Yani gerçekten yapacak gücümüz yok. Yani yardım etmek isteyen hayırsever ve iş adamlarına ihtiyacımız var. Şu an dediğim gibi akraba ve komşularda kalıyoruz. Haliyle onlara da rahatsızlık veriyoruz. Başkasının evinde kalmak gerçekten zor, Allah kimseye böyle bir durum göstermesin" diye konuş

ŞEHRİVAN GAZETESİ

YORUM EKLE
YORUMLAR
YUNUS
YUNUS - 9 ay Önce

yardım ederiz elimizden ne gelirse yaparız