banner290

EYT'de başvuru ve maaşlarının hesaplanacağı tarih açıklandı!

Milyonların beklediği EYT düzenlemesi için geri sayım başladı. Teknik çalışmalarda sona gelinen EYT'nin 26 Aralık'ta kamuoyu ile paylaşılması beklenirken, uzmanlar ilk maaşların 1 Mart haftası yatmasını bekliyor.

EYT'de başvuru ve maaşlarının hesaplanacağı tarih açıklandı!

EYT düzenlemesinde sona gelinirken, takvim de netleşmeye başladı. EYT düzenlemesi ile ilgili açıklamalarda bulunan Faruk Erdem, "EYT'de şartlar belli. 8 Eylül 1999 ve öncesinde sigortalı olmuş olanları kapsıyor. Buradan başka bir mana çıkarmanın anlamı yok. Burada emeklilik sistemi değişmiyor. Herkes bir taleple gelmeye başladı. Emeklilik yaşı ve maaş bağlama oranıyla ilgili bir şey değil. 8 Eylül 1999 ve öncesi yaşanan bir mağduriyet vardı o giderilecek." dedi.

EYT'LİLER 2 MAAŞI TOPLU ALACAKLAR
EYT'de teknik çalışmasının kolay olmadığını söyleyen Erdem, "Yurtdışından da başvurular var. Yurtdışı çalışmalarını borçlanma yaptıranlar var, konsolosluklarda yoğunluk var. 26 Aralık'ta yılın son Kabine toplantısı var. Orada EYT'nin kamuoyu ile paylaşılmasını bekliyorum. 15 Ocak'a kadar ise tasarının yasalaşmasını daha sonra ise Ocak'ın ikinci haftası itibarıyla başvurular başları. 1 Şubat'ta maaşlar hesaplanmaya başlar ve 1 Mart haftası Ocak ve Şubat maaşı toplu olarak ödenir." ifadelerini kullandı.

ŞEHRİVAN GAZETESİ

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER