banner290

EYT’de yaş sınırı olacak mı? Bakan Bilgin EYT’de yaş sınırı tartışmalarına son noktayı koydu!

Milyonlarca kişi EYT ile erken emeklilik hayali kurarken hükümet tarafından konuyla ilgili yapılan çalışmanın detaylarını merak ediyor. Uzun bir süredir Türkiye’nin gündemini meşgul eden EYT’de en çok merak edilen soru EYT’de yaş sınırı olacak mı? Sorusuydu. Bakan Bilgin EYT'de yaş sınırı tartışmalarına son noktayı koyarak “EYT'den istifade edecek insanların tamamını kapsayacak bir düzenleme yapıyoruz.” Dedi.

EYT’de yaş sınırı olacak mı? Bakan Bilgin EYT’de yaş sınırı tartışmalarına son noktayı koydu!

Son dakika! Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Vedat Bilgin'den Emeklilikte Yaşa Takılan vatandaşları heyecanlandıracak sözler geldi. Bakan Bilgin, "EYT'den istifade edecek insanların tamamını kapsayacak bir düzenleme yapıyoruz" diyerek yaş sınırı tartışmalarıyla ilgili kafa karışıklığını sonlandırdı. Diğer yandan Bilgin, EYT ile ilgili bazı dosyalar hakkındaki teknik sorununun çözüldüğünü dile getirdi.

Emeklilikte Yaşa Takılan milyonlarca vatandaş hükümet tarafından konuyla ilgili yapılan çalışmanın detaylarını merak ediyor. EYT'de geçtiğimiz günlerde yaş sınırı olacağına yönelik iddiaların dolaşmasının ardından vatandaşların kafasında karışıklık meydana geldi. Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Vedat Bilgin ise bugün yaptığı açıklamada kafa karışıklığını giderdi.

"TÜM VATANDAŞLARIMIZI KAPSAYACAK"

Bilgin, "EYT'den istifade edecek insanların tamamını kapsayacak bir düzenleme yapıyoruz" diyerek yaş sınırı tartışmalarıyla ilgili kafa karışıklığını sonlandırdı.

EYT İLE İLGİLİ SORUNLAR ÇÖZÜLDÜ

Teknik sorunla yaş arasındaki ilişki nasıl kuruldu bilmiyorum ama teknik sorun adı üzerinde kayıtlarla ilgili sorunlar var. Sorunların çözüldüğünü söylüyoruz, bir sorun var değil, altyapıyı oluşturuyoruz. Yani istifade edecek insanların tamamını kapsayacak bir düzenleme yapıyoruz.

"ARALIK AYI SONUNDA MECLİSTE GÖRÜŞÜLECEK"

Bakan Bilgin sözlerini şöyle sürdürdü: "Aralık ayının sonuna kadar çalışmayı bitirip Meclise götürürüz diye umuyorum çünkü çok hızlı çalışıyoruz. Yeni değil uzun zamandır çalışıyoruz. İşçilerin örgütlenme sürecine ilişkin sendikalarla hep görüşüyoruz. Burada bir mevcut yönetmelikte olup uygulanmayan hususlar var bir de değiştirilmesi gereken hususlar var. Biz işkolu yönetmeliğinde bir değişiklik yapacağız. Yasal çalışmamız var onu da meclise götüreceğiz. Mevcut kanunda işveren işkolunu kendi oluşturuyor, bunu kaldırıyoruz. Yapılan işe göre bakarız, hangi iş koluna giriyorsa ona göre işkolunu tayin ederiz. Kanun bize o yetkiyi veriyor. O yetki etkin şekilde kullanılmamış ama şimdi kullanacağız. Sendikalaşmanın önündeki tüm engelleri kaldıracağız."

ŞEHRİVAN GAZETESİ

Güncelleme Tarihi: 14 Aralık 2022, 13:28
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER