banner211

Farkındalık oluşturmak için Van Gölü kıyısını temizleyip yürüyüş yaptılar

Bitlis'in Tatvan ilçesinde belediye ve Van Gölü Aktivistleri Derneği iş birliğiyle "Van Gölü kirlenmesin temiz kalsın" teması kapsamında etkinlik düzenlendi. 

Farkındalık oluşturmak için Van Gölü kıyısını temizleyip yürüyüş yaptılar

Yeni tip koronavirüs (Kovid-19) tedbirleri dikkate alınarak gerçekleştirilen ve Gençlik Merkezi gönüllüleri, özel bir yolcu taşıma firması ve vatandaşların destek verdiği çalışmalarda gölün kıyısındaki çöpler toplandı. 

Etkinliğe katılan daha sonra çevre kirliliğine dikkat çekmek amacıyla yürüyüş ve bisiklet turu yaptı. 

Van Gölü Aktivistleri Derneği Genel Sekreteri Maşallah Özel, gazetecilere yaptığı açıklamada, Van Gölü'nün temiz tutulmasına dikkati çekmek için etkinlik düzenlediklerini söyledi. 

Etkinliğe, ilçe belediyesi, bazı sivil toplum kuruluşları ve gönüllülerin destek verdiğini belirten Özel, "Bizi burada yalnız bırakmayan tüm destekçi ve katılımcılara teşekkür ediyorum. Van Gölü'nün en büyük sıkıntılarından birisinin göle akan kanalizasyon atıkları olduğunu biliyor ve buradan tüm yetkililere sesleniyoruz. Lütfen gölümüzü, denizimizi kirletmeyin, kirlenmesine izin vermeyin." dedi.

ANADOLU AJANSI

YORUM EKLE
YORUMLAR
Van Güzel
Van Güzel - 10 ay Önce

Bu kadar farkındalığa rağmen Van gölünü kirletmeye meyilli bir insanımız ve onların izinden giden her türlü kirlilik karşısında duyarsız belediyelerimiz var. Yine de Vanımız dimdik ayakta durmaya devam ediyor.
Birazcık anlayış lütfen..!

ali
ali - 10 ay Önce

önce kirli zihinleri temizlemek lazım