banner211

Flaş! Van Valiliği kentteki son vaka sayısı ve hayatını kaybeden kişi sayısını açıkladı

Van’da korona virüsü salgını nedeniyle şimdiye kadar 10 kişi hayatını kaybederken, pozitif vaka sayısının da 478’e ulaştığı bildirildi.

Flaş! Van Valiliği kentteki son vaka sayısı ve hayatını kaybeden kişi sayısını açıkladı

Van Valiliğinden yapılan açıklamada, "İlimizde koronavirüs (Covid-19) nedeniyle vefat edenlerin sayısı 10’a yükseldi. Ayrıca yasak olmasına rağmen taziye kuran bir kişi hakkında adli işlem başlatıldı.

Van’da koronavirüs pandemisiyle mücadele kapsamında yasak olmasına ve yapılan uyarılara rağmen İpekyolu İlçesi Ortanca Mahallesinde Eraygen ailesi tarafından kurulan gizli taziye bağlantılı Covid-19 vaka sayısı 128 oldu. 

Ayrıca Ortanca Mahallesinde sorumsuzca kurulan taziyede koronavirüs kapan ve hastanede tedavi gören bir kadın vatandaşımız yapılan tüm müdahalelere rağmen bugün vefat etmiştir. 

Vefat eden vatandaşımız Sağlık Bakanlığının belirlediği kurallar çerçevesinde toprağa verilmiştir. Kendisine Allah’tan rahmet diliyoruz.

Tüm uyarılara rağmen Edremit İlçesi Eminpaşa Mahallesinde Gülçek ailesi tarafından yine evde gizli taziye kurulmuştur.

Bundan dolayı Eminpaşa Mahallesindeki taziye ile bağlantılı vaka sayısı da her geçen gün artarak 35’e yükselmiştir. 

Yasak olmasına ve tüm uyarılara rağmen taziye kuran M. Gülçek hakkında adli işlem başlatılmış, ayrıca idari para cezası da uygulanmıştır.

Öte yandan Van’daki toplam vaka sayısı yaklaşık 478, taburcu olan hasta sayısı 378 olmuştur.

Tedbir amaçlı karantina altında tutulan toplam sayı yaklaşık 61 bin, şu anda karantinası devam eden kişi sayısı ise yaklaşık 18 bin."

ŞEHRİVAN GAZETESİ

Güncelleme Tarihi: 26 Mayıs 2020, 10:43
YORUM EKLE
YORUMLAR
van whan olmasın
van whan olmasın - 12 ay Önce

taziye çadırı yasaklansın ve bu aile tutuklansın ortada bir ölü var resmen cinayet

Abdulmukim DAĞ
Abdulmukim DAĞ - 12 ay Önce

Tabi vefattır insan başsağlığı bekler veya gider. Ama böyle bir zaman ve zeminde en uygun olanı gitmemek elhamdulillah okunan fatihalar yasinler vefat edenin kendisine gidiyor. Bunun için ille de o eve gitmeye gerek yok. Birini uğurlarken diğer gelenlere de hastalıkla peşkeş çekip risk altına koymak da büyük vebaldir. Cenab-ı Hak muhafaza eylesin ..

Abdi
Abdi - 12 ay Önce

Taziyeler Van ve doğu halkı için süresiz bir şekilde yasaklansın. Batıdaki vatandaşlarımız gibi kısa süreliğine olsun, kimsenin işinden olmayacağı ve maliyeti yüksek yemeklerin verildiği taziyeler bizi yıpratıyor.

vanlı
vanlı - 10 ay Önce

BİR HASTALIKLA MÜCADELE EDEMEZKEN .NERDEYSE DÜNYAYA MEYDAN OKUYAN AKIL ANCA BİZDE OLUR BAŞKA KİMSEDE DEĞİL.