banner290

Gazetecilerden iş adamı Ahmet Kaval’dan 'basın sitesi' talebi

AKKA Group Yönetim Kurulu Başkanı Ahmet Kaval’ı ziyaret eden bir grup basın mensubu, gazeteciler için “Basın Sitesi” talebinde bulundu.

Gazetecilerden iş adamı Ahmet Kaval’dan 'basın sitesi' talebi

Van basının deprem döneminden bugüne kadar süre gelen konut talebi, bugün özel sektör ile görüşmesi sonucu mutlu haber ile nihai sonuca vardı. Deprem döneminde, TOKİ marifeti ile gazeteciler için yapılması düşünülen “Basın Sitesi” her defasında bir bürokrasi engelle takıldı. Çeşitli dönemlerde verilen sözlerin üzerinden tam durulmaması nedeniyle hep unutuldu. Gazeteciler konut sorununu, AKKA İnşaat firması yetkilisi Ahmet Kaval’da buldu. Öğle yemeğinde AKKA Group Yönetim Kurulu Başkanı Ahmet Kaval ile bir araya gelen Van basını, “Basın Sitesi” talebini iletti. Olaya sıcak ve olumlu yaklaşan iş insanı Ahmet Kaval, şartların oluşması halinde, gazetecilerin konut sahibi olmaları konusunda üzerine düşeni fazlasıyla yapmaya hazır olduğunu belirtti.

AKKA Group Yönetim Kurulu Başkanı iş insanı Ahmet Kaval; “Van ve Van dışında şimdiye kadar üç binden fazla konut yaptık. Çeşitli yatırımlarımız oldu. Eğitim, akaryakıt, inşaat vb. gibi sektörlerde çalışmalarımız oldu ve halende devam ediyor. İnsanlarımız için ne yaparsak azdır. Gazetecilik gerçekten çok zor bir meslek dalıdır. Gazeteci kardeşlerimizin konut talebi başım üstüne. İleri ki günlerde şartların olgunlaşması halinde, Anadolu Basın Birliği İnternet Medyası ( ABBİM)’in öncülüğünde veya diğer gazeteciler cemiyet ve derneklerin bir araya gelmesi ile bize verecekleri bilgiler doğrultusunda isteyen gazeteci kardeşlerimizi ev sahibi yapma taahhüdünü yerine getirmek bizim için büyük bir mutluluk olur” diyerek makul ve haklı taleplerin yerine getirilmesi kadar başka da güzel bir işin olmayacağını söyledi.

Gazeteciler ise nazik davetlerinden dolayı AKKA Group Yönetim Kurulu Başkanı Ahmet Kaval ve ekibine teşekkür ederek; “İş adamları ile gazetecilerin buluşması sonucunda, güzel fikirler ortaya çıkabiliyor. Bugün Ahmet Kaval bey bizleri ofisinde ağırladı. Çok nezih bir ofis ve çok misafirperver bir ekip ile bizleri karşıladılar. Gazeteciler adına kendilerine teşekkür ediyoruz. “Basın Sitesi” adı altında gazeteci arkadaşlarımızı ev sahibi yapabilme düşüncesi çok olumlu oldu. Şimdiden tüm arkadaşlarımıza hayırlı olsun diyoruz ve bir kez kendilerine iş insanı Ahmet Kaval’a teşekkür ediyoruz” diyerek, ivedikle işlemlerin başlaması konusunda işlemlere başlayacaklarını belirttiler.

ŞEHRİVAN GAZETESİ

Güncelleme Tarihi: 08 Haziran 2022, 18:30
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER