banner211

GAZETELERE İCMAL EĞİTİMİ

Basın İlan Kurumu (BİK) tarafından Van'da resmi ilan alan gazetelerin icmal varakalarını elektronik ortama yüklenmesiyle ilgili eğitim verildi...

GAZETELERE İCMAL EĞİTİMİ

Basın İlan Kurumu (BİK) tarafından Van'da resmi ilan alan gazetelerin icmal varakalarını elektronik ortama yüklenmesiyle ilgili eğitim verildi.

 

Vangölü Gazeteciler Cemiyeti (VGC) Toplantı Salonu’nda İlan Hizmetleri Müdürlüğü’nden Figen Kazak tarafından verilen eğitime Basın İlan Kurumu Van Şube Müdürü Yahya Öylek ve Şube İlan Memuru Erkan Günay da hazır bulundu. İlçe gazeteleri için sabah merkez gazeteleri için de öğlenden sonra verilen eğitime gazetelerin icmal varakalarını Basın İlan Kurumu’nun elektronik ortama yüklenmesinden sorumlu personelleri katıldı. İlan Hizmetleri Memuru Figen Kazak, icmal varakaları olarak adlandırılan gazetelerin kullandığı kağıttan, bastığı gazeteye, fiili satış, kadro durumu başta olmak üzere Basın İlan Kurumu mevzuatınca tutulması zorunlu olan evrakların aylık olarak nasıl sisteme yükleneceğine dair uygulamalı eğitim verdi. Kazak, eğitim sırasında gazetecilerin karşılaştıkları sorun ve sıkıntılarla ilgili sorularını cevaplandırdı. BİK Van Şube Müdürü Yahya Öylek ise, daha önce tüm gazetelerin ilgili personellerini icmal varakalarıyla ilgili bilgilendirme yaptıklarını bildirdi. Öylek, icmal varakalarının artık zamanında ve eksiksiz olarak elektronik ortama aktarılacağını inandığını söyledi.

Güncelleme Tarihi: 23 Mayıs 2015, 09:09
YORUM EKLE