banner211

Gevaş Belediyesi çalışmalarına devam ediyor… SALGINA KARŞI ETKİN HİZMET!

Gevaş Belediyesi Koronavirüs Hastalığına (COVID-19) karşın etkili mücadele verirken, ilçe de aralıksız çalışmalarına devam ediyor.

Gevaş Belediyesi çalışmalarına devam ediyor… SALGINA KARŞI ETKİN HİZMET!

HABER MERKEZİ: Gevaş Belediyesi Koronavirüs Hastalığına (COVID-19) karşın etkili mücadele verirken, ilçe de aralıksız çalışmalarına devam ediyor.

Gevaş Belediyesi, Koronavirüs Hastalığı (COVID-19) tedbirleri kapsamında salgına karşı etkili mücadele veriyor. Belediye ekipleri tarafından salgınla ilgili etkin mücadelesini sürdürürken bir yandan da sosyal mesafe kurallarına dikkat ederek ilçenin dört bir yanında çalışmalarına aralıksız devam ediyor.

GEVAŞ BELEDİYESİ YAPTIĞI ÇALIŞMALARI TEK TEK SIRALADI

Gevaş Belediyesi’nden yapılan yazılı açıklamada, hizmet ve salgınla mücadele noktasında yapılan çalışmalara değinerek şu ifadelere yer verildi: “Maske üretimine devam ederek günde yaklaşık 500 maske üreterek dağıtımını gerçekleştirdik. Düzenli olarak cadde, sokaklar, iş yerleri, resmi kurumlar ve toplu kullanım alanları dezenfekte edildi. İlçemizde dezenfekte tünelinin yapıldı. Salgınla birlikte Zabıta ekiplerimizin günlük düzenli olarak fahiş fiyatlarla karşı denetlemelerini sürdürdük. Ayrıca 13 adet metruk bina yıkımı ve taşınması yapıldı ve sokak hayvanlarının beslenmeleri için çalışma yürütüldü. Sahil boyu çevre temizliğinin yapıldı, plajın alt yapı çalışmaları ve peyzaj çalışmalarının yapıldı ve 2.5 km stabilize yol çalışması yapıldı, yaklaşık 350 kamyon kül, çöp ve enkaz toplandı. 62 metre büz döşemesi ve 198 metre kroger boru döşemesi, 7 adet toplamda 3 km arazi yolu yapıldı. İlçemizde vatandaşlarımızın sebze ve meyve üretimini kolaylaştırmak için yaklaşık 300 vatandaşımıza nebati toprak taşınması gerçekleştirildi. Van Gölünde yaşayan tek canlı olan inci kefallerinin, tatlı suya göçlerini kolaylıkla yapabilmeleri için derelerin gölle bütünleştiği geçiş güzergahlarını temizlenip genişlettirilmesi yapıldı” denildi.

ŞEHRİVAN GAZETESİ

YORUM EKLE
YORUMLAR
VAN MERKEZ VE İLÇELERİNDE KAPSAMLI TEMİZLİK SEFERBERLİKLERİ.
VAN MERKEZ VE İLÇELERİNDE KAPSAMLI TEMİZLİK SEFERBERLİKLERİ. - 1 yıl Önce

VBB VE 14 İLÇE BELEDİYEMİZ SORUMLULUK BÖLGELERİNDE TEMİZLİK ADINA NELER YAPMALI?
● Tüm mahalle yolları, çarşılardaki ana cadde ve ara sokaklar, kaldırımlar ve parklar bu ramazan ayında bir daha baştan sona yıkanıp süpürülmeli ■ Çarşı merkezlerinde, duraklarda, toplu taşıma araçlarında dezenfekte çalışmaları günlük ve haftalık olarak yaygın şekilde devam ettirilmeli.● Tüm belediyeler ve DSİ sorumluluk alanlarındaki bütün derelerde, kanallarda, arklarda ve oluklarda kapsamlı temizlikler yapmalı. Ramazan ayı bu açıdan verimli değerlendirilmeli. Oralarda çöp, atık, toprak, taş, çamur, balçık, lağım, ot, yosun namına hiç bir şey bırakılmamalı ve pırıl pırıl yapılmalı. Kanal, dere ve arklar berrak akmalı. ■ Şehir içinde, mahallelerde, yollarda, tarlalarda kapsamlı temizlikler yapılmalı. Bu çalışmalar günlük, haftalık ve aylık olarak rutin şekilde yapılmalı. Etrafta çöp, atık ve izmarit kalmamalı. Yaşam alanlarımız, çevremiz ve doğamız tertemiz olmalı. Medeni ülkelerdeki temizliği, düzeni, nizamı ve intizamı kendimize çok görmemeliyiz . Vatandaşlar da bu konuda artık duyarlı olmalılar. ● Van Gölümüz, kıyı ve sahilleri ile sazlık alanlar günlük, haftalık ve aylık olarak rutin şekilde temizlenmeli, gereken yerlerde dezenfekte ilaçlamaları da yapılmalı.