banner290

Gevaş'ta 3 mahalle yolu sıcak asfalta buluştu!

Van Büyükşehir Belediyesi, Gevaş ilçesine bağlı Göründü, Altınsaç ve İnköy grup mahalle yollarını asfaltladı. 8.5 kilometrelik grup yolunda ayrıca altyapı ve sanat yapıları da yapıldı. 

Gevaş'ta 3 mahalle yolu sıcak asfalta buluştu!

Büyükşehir Belediyesi kent genelinde yol ağını daha konforlu ve güvenli hale getirmek için var gücüyle çalışıyor. Asfalt programı kapsamında 13 ilçedeki çalışmalarını sürdüren Yol Yapım Bakım ve Onarım Daire Başkanlığı ekipleri, Gevaş ilçesinde doğal güzellikleriyle bilinen Göründü, Altınsaç ve İnköy mahalle yollarını asfaltladı. 8.5 kilometrelik kısmı tamamlanan mahalle yolları sıfırdan yapıldı.

Daha önce toprak yol olan mahalle yollarının altyapı, dolgu ve sanat yapıları da yapılarak sıcak asfalta kavuşturuldu. Yapılan çalışmalarla yolları daha konforlu hale getirildiğini belirten mahalle sakinleri Büyükşehir Belediyesine teşekkür ettiler. Aynı proje kapsamında tamamı 25.5 kilometre olan grup mahalle yolunun geri kalan kısmının ise altyapısı hazırlanarak önümüzdeki sezon asfaltlanması planlanıyor.

ŞEHRİVAN GAZETESİ

YORUM EKLE
YORUMLAR
Yol medeniyettir.
Yol medeniyettir. - 2 hafta Önce

Dünya ülkelerinin uzayda yaşam imkanlarını oluşturmaya çabaladığı şu dönemde, yani 21. yüzyılda il, ilçe ve köy yollarımızın bozuk, dar, toprak ve stabilizesi kalması hepimiz adına üzüntü verici bir durum olmaz mı? Van gibi müsait bir coğrafyada dileriz toprak yol, bozuk yol, çökük yol, dar yol, kullanışsız yol, güvensiz yol, stabilize yol gibi durumlar gündemden çıkar. Sayın valimizin dirayetine güveniyoruz. VBB, 13 ilçe belediyesi, İl Özel İdaresi, Karayolları gibi bütün kurumları harekete geçirerek Van'ı çağdaş yol ağı ve yol standardı ile buluşturacaklarına inanıyoruz.