banner254

Gülaçar'dan gündeme ilişkin açıklamalar

AK Parti Van Milletvekili Osman Nuri Gülaçar İran’da meydana gelen ve Van’da 10 kişinin hayatını kaybetmesine yol açan deprem felaketi ve korona virüs vakalarına ilişkin açıklamalarda bulundu.

Gülaçar'dan gündeme ilişkin açıklamalar

AK Parti Van Milletvekili Osman Nuri Gülaçar İran’da meydana gelen ve Van’da 10 kişinin hayatını kaybetmesine yol açan deprem felaketi ve korona virüs vakalarına ilişkin açıklamalarda bulundu. Gülaçar’ın açıklamaları şu şekilde: “Uluslararası Sağlık Tüzüğü çerçevesinde İran'dan ülkemize yapılacak kara ve demir yolu geçişleri bugün saat 17:00 itibarıyla geçiçi olarak durduruldu. Tüm uluslar arası uçuşlar ise saat 20:00 itibarıyla İran'dan Türkiye'ye tek taraflı ve geçiçi olarak durduruldu. Sağlık Bakanlığımız Korona Virüs Bilim Kurulu tavsiye kararı ile komşumuz İran'daki durumdan ötürü bir süreliğine sınır kapılarımızın kapatılması uygun görülmüştür.En kısa sürede korona virüs tehdidin ortadan kalkması ve sınır kapılarımızın tekrar açılması için gerekli çalışmalar yapılıyor. İran devletine ve halkına geçmiş olsun dileklerimizi iletiyoruz. Türkiye bu konuda desteklerini her daim sürdürecektir.

Merkez üssü İran Hoy kenti olan deprem sebebiyle Başkale ilçemize bağlı; Kaşkol, Güvendik, Özpınar, Gelenler köylerinde kerpiç evlerin yıkılması sonucu vefat eden vatandaşlarımıza Allahtan rahmet diliyorum. Yaralılara acil şifalar diliyorum. Köylerimizle ilgili gerekli çalışmalar yapılıyor. Rabbim bizleri her türlü afetten korusun.”

Güncelleme Tarihi: 24 Şubat 2020, 09:34
YORUM EKLE