banner290

Güneşli havaya aldanmayın! Meteoroloji uyardı: Kuvvetli kar yağışı geliyor

Meteoroloji 14. Bölge Müdürlüğünden alınan bilgilere göre; Van ve ilçe merkezlerinde kuvvetli ve yer yer yoğun kar yağışları şeklinde olması bekleniyor.

Güneşli havaya aldanmayın! Meteoroloji uyardı: Kuvvetli kar yağışı geliyor

Meteoroloji 14. Bölge Müdürlüğünden edinilen bilgilere göre; yağışların gün boyu Bitlis, Muş, Hakkari ve Van illerinin geneli ve bölgenin yüksek kesimlerinde etkisini arttırarak yer yer bölgesel yoğun kar yağışına dönüşmesi beklenmektedir. Sabah ve gece saatlerinde buzlanma ve don olayı ile birlikte, yer yer pus ve sis hadisesinin görüleceği tahmin ediliyor.

KUVVETLİ VE YOĞUN KAR YAĞIŞI UYARILARI: Beklenen kar yağışlarının Muş, Bitlis, Hakkari ve Van çevrelerinde kuvvetli ve yer yer yoğun kar yağışları şeklinde olması bekleniyor.

BUZLANMA VE DON UYARISI: Bölgemizde beklenen kuvvetli yağış ve kuvvetli rüzgâra bağlı olarak ulaşımda aksamalar, yüksek kesimlerde tipi şeklinde kar yağışı, yüksek kar örtüsünün bulunduğu dik yamaçlarda çığ tehlikesi, görüş mesafesinde azalma, direk devrilmesi ve çatı uçması gibi olumsuzluklara karşı yetkililerin ve vatandaşların dikkatli ve tedbirli olmaları gerekmektedir.

ÇIĞ UYARISI: Yapılan son değerlendirmelere göre bölge genelinde yüksek kar örtüsüne sahip eğimli bölgelerde çığ riski bulunduğundan yetkililerin ve vatandaşların dikkatli ve tedbirli olunması önem arz etmektedir.

ŞEHRİVAN GAZETESİ

Güncelleme Tarihi: 19 Mart 2022, 11:23
YORUM EKLE