Gürpınar'da temizlik seferberliği!

Gürpınar Belediyesi ve Borsa İstanbul Kız Yatılı Bölge Ortaokulunca çevre temizliği konusunda farkındalık oluşturmak için çöp toplama etkinliği gerçekleştirildi.

Gürpınar'da temizlik seferberliği!

Van'ın Gürpınar Belediyesi'nce başlatılan çevre temizliği kapsamında, Koyunyatağı Mahallesi okullar bölgesinde 200 bin metrekare alanda doğaya atılan çöpler toplandı. Gürpınar Belediye Başkanı Hayrullah Tanış’ın da katıldığı temizlik kampanyasında toplanan çöpler, kamyonlarla geri dönüşüm ve katı atık tesislerine götürüldü. Temiz ve sağlıklı bir çevre için her vatandaşa sorumluluk düştüğünü söyleyen Başkan Tanış, ilçe genelinde temizlik seferberliği başlattıklarını ifade etti.


Başkan Tanış: “İlçe merkezimizde ve diğer mahallelerimizde gerekli temizlik çalışmalarını aksatmadan sürdürüyoruz. Ne yazık ki doğanın her geçen gün kirletildiğini görüyoruz. Burada bir farkındalık oluşturmak ve temiz çevre bilincini özellikle öğrencilerimize ve çocuklarımıza anlatmak ve yaşatmak adına böyle bir etkinlik düzenledik. Doğada yıllarca çözülemeyen malzemeler var. Doğaya çok zarar veren bu malzemeleri toplanarak geri dönüşüm tesislerinde tekrar kullanıma sunuyoruz.

Gerek enerji olarak gerekse ham madde olarak tekrar doğaya kazandırmış oluyoruz. İnsanlarımızın bu bilinçle hareket etmelerini istiyoruz. Doğa bizim çocuklarımızın geleceğidir. Kirletmeyelim, onlara temiz ve sağlıklı bir gelecek bırakalım” Etkinliğe Gürpınar İlçe Milli Eğitim Müdürü Sami Salihoğlu, belediye birim müdürleri ile personeller, öğretmen ve öğrenciler katıldı.

İHLAS HABER AJANSI

Güncelleme Tarihi: 19 Nisan 2022, 13:35
YORUM EKLE
YORUMLAR
Van'da temizlik zamanı
Van'da temizlik zamanı - 1 ay Önce

Bu çalışmanın benzeri Edremit'in, İpekyolu'nun, Tuşba'nın mahallerinde, mahalle aralarında, caddelerinde, sokaklarında, kaldırımlarında, oluklarında, kanallarında, derelerinde, parklarında, açık alanlarında, kıyı ve sahillerinde, insanların yaşadığı ve dolaştığı her bir noktasında niçin yapılmıyor? Yüzlerce personel, yüzlerce gönüllü, yüzlerce öğrenci ve vatandaş, yüzlerce süpürge ve fırça, binlerce eldiven, binlerce çöp torbası, onlarca çöp aracı, onlarca yıkama aracı, onlarca süpürgeli araç ile şöyle 30 GÜNLÜK bir TEMİZLİK KAMPANYASI yapmak bu şehre iyi gelmez mi? Şehrivan ve diğer medya kaç kez haber yaptı. Vatandaşlar söyleyip duruyor. Bu şehrin her tarafı çok kirli. Çöp konteynırlarındaki çöpleri geceleyin alma dısında bu şehrin her yerinde temizlik gerekmiyor mu? Her yerde temizlik personelleri olması gerekmiyor mu? VAllahi, billahi, tAllahi şehirde ciddi bir temizliğe ihtiyaç var. Ramazan arınma ayıdır, şehrimiz de arınsın. Yetkililer, kurumlar, ilgili birimler neden şehir genelinde su kirliliğe, tiza, toprağa, çamura, atıklara, izmaritlere son vermek için haftalarca sahaya çıkmıyor?

mustafa
mustafa - 1 ay Önce

arkadaş ben anlamıyorum. niye insanlar çöpünü yere atar. vAllahi ayıptır hiç mi kendinize saygınız yok. belediye küçücük bir sokağa giriyor tonlarca çop topluyor. eskiden insanlar bırakın sokağına çöp atmayı sokagını ayda bir imece usulü temizlerdi.