Haftalık vaka sayıları açıklandı... En az vaka oranında Van zirvede!

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, sosyal medya hesabından illere göre haftalık vaka sayısının bulunduğu haritayı paylaştı.

Haftalık vaka sayıları açıklandı... En az vaka oranında Van zirvede!

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, her hafta periyodik olarak paylaşılan haftalık vaka yoğunluğu haritası ile tüm kentlerin vaka sayısını duyurdu. Vaka haritasına göre vaka yoğunluğu en çok artan illerin başında Eskişehir olurken, vaka sayısının en düşük olduğu illerin başında ise Van geldi.

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, 25-31 Aralık 2021 tarihleri arasında illere göre her 100 bin kişide görülen koronavirüs vaka sayılarını açıkladı. Haftalık olarak yapılan değerlendirmeler üzerine paylaşılan haritada Van'ın iyi gidişatını sürdürdüğü gözlendi. 100 bin kişide en çok vaka görülen illerin başında Eskişehir gelirken, İstanbul, İzmir, Aydın, Çanakkale, Muğla, Kırklareli, Gümüşhane, Edirne ve Kocaeli takip eden iller oldu.

EN ÇOK ARTAN 10 İL

Vaka yoğunluğunun en fazla olan il olan Eskişehir’de 100 bin kişi de görülen vaka sayısı 825,92 olurken, vaka yoğunluğunun en az olduğu il ise 2,18 ile Van oldu.

GEÇEN HAFTAYA ORANLA VAN’DA VAKA SAYISI YÜKSELİŞTE

Van yüz binde 2,18 ile vaka sayısı az olan iller arasında zirvedeki yerini korurken, Van’ı 2,99 ile Ağrı, 3,56 ile Hakkâri takip etti.

ŞEHRİVAN GAZETESİ

YORUM EKLE