banner290

Haftalık vaka sayıları açıklandı... En az vaka oranında Van zirvede!

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, her hafta periyodik olarak paylaşılan haftalık vaka yoğunluğu haritası ile tüm kentlerin vaka sayısını duyurdu.

Haftalık vaka sayıları açıklandı... En az vaka oranında Van zirvede!

ŞEHRİVAN HABER/ NECMETTİN DURSUN: Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, her hafta periyodik olarak paylaşılan haftalık vaka yoğunluğu haritası ile tüm kentlerin vaka sayısını duyurdu. Vaka haritasına göre 3,92 vaka yoğunluğuyla en az il Van olurken çok olan il Ordu oldu. 4-10 Aralık arasında vaka yoğunluğu bir önceki haftaya göre en çok artan 9 ilimiz: Edirne, Artvin, Tekirdağ, Ordu, Trabzon, Kırklareli, Yozgat, Rize, Isparta.

“EN AZ VAKA ORANINDA VAN ZİRVEDE”

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca 4-10 Aralık arasında illere göre her 100 bin kişide görülen koronavirüs vaka sayılarını açıkladı. Haftalık olarak yapılan değerlendirmeler üzerine paylaşılan haritada Van'ın iyi gidişatını sürdürdüğü gözlendi. 100 bin kişide en çok vaka görülen il ise geçen haftalar da Osmaniye iken açıklanan vaka haritasında 392,78 ile Ordu oldu. Van yüzde 3,92 ile vaka sayısı az olan il olma başarısını gösterdi. Haftalık vaka sayısında Türkiye'nin en az vaka sayısına sahip olan illerin Doğu Anadolu illeri olduğu görüldü. Van bu alanda 3,92 ile Vaka sayısı en az olan il oldu.

ŞEHRİVAN GAZETESİ

Güncelleme Tarihi: 05 Ocak 2022, 14:00
YORUM EKLE