banner278

HDP'DEN REFERANDUM MİTİNGİNE DAVET

Van’da 14 Nisan’da yapılacak olan referandum mitingine ilişkin çalışmalar sürüyor. HDP ve DBP Van İl Örgütleri Van halkını referandum mitingine davet etti.

HDP'DEN REFERANDUM MİTİNGİNE DAVET

Van’da 14 Nisan’da yapılacak olan referandum mitingine ilişkin çalışmalar sürüyor. HDP ve DBP Van İl Örgütleri Van halkını referandum mitingine davet etti.

 

Van’da 14 Nisan’da düzenlenecek olan referandum mitingine yönelik hazırlıklar devam ediyor. 10 binlerce kişinin katılması beklenen mitinge ilişkin HDP İl binasında düzenlenen basın toplantısına HDP Eş Genel Başkan Yardımcısı Nadir Yıldırım, DBP Van İl Eş Başkanı Ahmet Aygün, HDP Van İl Eş Başkanları Yakup Ataş, Gülistan Orhan ile HDP Van Milletvekili Bedia Özgökçe Ertan katıldı.

 

YILDIRIM: 2 FİNAL MİTİNGİMİZ VAR

Basın toplantısında konuşan HDP Eş Genel Başkan Yardımcısı Nadir Yıldırım, referandum nedeniyle son bir ay içinde yoğun bir kampanya yürüttüklerini kaydetti. Yıldırım şu ifadelere yer verdi: “Bu süreçte Hedeflerimizi kamuoyumuzla ve halkımızla paylaştık. Mesajlarımızı güçlü bir biçimde verdik. Şimdi 2 final mitingimiz var. Biri 14 Nisan Van, 15 Nisan Amed mitingi olacak. Halkımıza asıl mesajlarımızı en güçlü bir biçimde bu mitinglerde vereceğiz.”

 

TÜM HAZIRLIKLAR TAMAMLANDI

Mitinge HDP Sözcüsü Osman Baydemir,  DTK Eş Başkanı Leyla Güven ile HDK Eş Başkanı Onur Hamzaoğlu’nun katılacağını söyleyen Yıldırım, “Tüm demokratik kurumlarımızın temsilcileri Van mitingimizde bulunacak. Saat 11.00’da Musa Anter Parkında mitingimiz olacak. Cuma namazının bitimiyle mitingimiz başlayacak. Hemen hemen tüm alanlara duyurumuzu yaptık. Teknik hazırlıklarımız yüzde 90 tamamlanmış olacak. Xero Abbas müzik dinletisi sunacak. Güvenlik ve benzeri hazırlıklarımız tamamlandı ve biz bugün bu basın toplantısı vesilesiyle Van haklına çağrımızı yenilemek istiyoruz. Kesinlikle bütün mahallelerde, sokaklarda, köylerde, ilçelerde halkımız özellikle 16 Nisan referandumunun ülkemiz ve halkımız açısından ne kadar hayati olduğunu bizimle paylaştı. Halkımızın da her koşulda her şart altında ve bizimle olduğunu güçlü olumlu tepkiler aldığımızı gördük.” Dedi. 

Güncelleme Tarihi: 13 Nisan 2017, 09:20
YORUM EKLE