banner290

HDP’li Sarısaç Van uçak bilet fiyatlarının pahalılığını sordu, Bakan Karaismailoğlu cevapladı!

Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Adil Karaismailoğlu, HDP Van Milletvekili Murat Sarısaç’ın Van Ferit Melen Havalimanı’na ilişkin verdiği soru önergesini yanıtladı. Bakan Karaismailoğlu, “Uçuş sayısının artırılması ve bilet ücretleri işletmelerin kendi sorumluluğunda. İç hat direkt uçuşlarda bilet tavan fiyatı 990 TL olarak belirlenmekle birlikte aktarmalı ya da dış hat uçuşlar ile ilgili çalışma bulunmamaktadır” dedi.

HDP’li Sarısaç Van uçak bilet fiyatlarının pahalılığını sordu, Bakan Karaismailoğlu cevapladı!

ŞEHRİVAN HABER: ŞABAN BEYAZSAÇ

Halkların Demokratik Partisi (HDP) Van Milletvekili Murat Sarısaç, son dönemlerde kronikleşmiş sorunlarıyla gündeme gelen Van Ferit Melen Havalimanı’nda uçak seferlerinin azlığına ve bilet fiyatlarının yüksek oluşuna ilişkin Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Adil Karaismailoğlu’nun yanıtlaması istemiyle TBMM’ye bir soru önergesi vermişti. Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Adil Karaismailoğlu, Sarısaç’ın soru önergesini yanıtladı. Karaismailoğlu, yanıtında, hava taşıma işletmelerinin serbest piyasa koşullarında faaliyet gösteren ticari kuruluşlar olması nedeniyle uçuş sayısının arttırılması ve bilet ücretleri gibi konuların işletmelerin kendi sorumluluğunda olduğunu açıkladı.

KARAİSMAİLOĞLU: UÇUŞ SAYISININ ARTTIRILMASI VE BİLET ÜCRETLERİ İŞLETMELERİN SORUMLULUĞUNDA

Karaismailoğlu, yanıtında, “Hava taşıma işletmelerinin serbest piyasa koşullarında faaliyet gösteren ticari kuruluşlar olması nedeniyle; uçuş sayısının artırılması, aktarmalı ya da aktarmasız uçuş ile seferin icra edilmesi, bilet ücretleri, bilet indirimleri ya da kampanyaları gibi konular, işletmelerin kendi uhdesindedir. İç hat direkt uçuşlarda bilet tavan fiyatı 990 TL olarak belirlenmekle birlikte aktarmalı ya da dış hat uçuşlar ile ilgili çalışma bulunmamaktadır” ifadelerini kullandı.

ŞEHRİVAN GAZETESİ

YORUM EKLE
YORUMLAR
Kalıcı çözüm gerekir
Kalıcı çözüm gerekir - 1 hafta Önce

UÇAK SEFERLERİ ÇOK YETERSİZ. BİLETLER ÇOK PAHALI. OTOBÜSLERLE DE YOLCULUK TAM BİR ÇİLE VE ÇOK PAHALI. BİNEK HAYVANI DA BULUNMUYOR. VAN'DAN ANKARAYA, İZMİR'E, ANTALYA'YA, KONYA'YA, BURSA'YA, SAMSUN'A, İSTANBUL'A, ESKİŞEHİR'E, ADANA'YA, MERSİN'E, ANTEP'E NASIL GİDİLECEK? HASTASI OLAN, RANDEVUSU OLAN, RESMİ İŞİ OLAN, ÖĞRENCİ OLAN, ZORUNLU GELİŞ- GİDİŞİ OLAN, TİCARETİ OLAN, SEYAHATE ÇIKAN, ZİYARETE GİDEN, TATİLE GİDEBİLECEK OLAN NASIL SEYAHAT EDECEK? VAN'DA ŞEHİRLERARASI ULAŞIM ÇİLEYE DÖNMÜŞ DURUMDA.