banner290

Her gün onlarcası yakalanıyor... Van'da sıradan bir göçmen kaçakçılığı! 15 göçmen ve 1 organizatör yakalandı!

Van’ın Çaldıran ilçesinde jandarma ekiplerince yapılan çalışmalar sonucunda 15 düzensiz göçmen yakalanırken, 1 organizatör ise tutuklandı.

Her gün onlarcası yakalanıyor... Van'da sıradan bir göçmen kaçakçılığı! 15 göçmen ve 1 organizatör yakalandı!

Van Valiliğinden yapılan açıklamada, İl Jandarma Komutanlığı ekiplerince yapılan istihbarı çalışmalar neticesinde, 2 şahsın Ağrı ilinden Van’a gelerek göçmen kaçakçılığı yapacağı bilgisi alındığı belirtildi. Açıklamada, “29 Mayıs 2022 tarihinde Çaldıran ilçesinde D.B. ve M.B. isimli şahıslar, ülkeye yasadışı yollarla girdikleri tespit edilen 15 Afganistan uyruklu göçmeni sevk ve organize ettikleri esnada suçüstü yakalanmışlardır. Olay ile ilgili adli makamlara sevk edilen şüpheli şahıslardan D.B. isimli organizatör tutuklanmıştır. Yakalanan yasadışı göçmenler ise ilgili kuruma sevk edilmiştir” denildi.

ŞEHRİVAN GAZETESİ

YORUM EKLE
YORUMLAR
Vatan hainleri
Vatan hainleri - 3 ay Önce

Bu insan kaçakçıları vatan hainidir. Onlara kalsa Afganistan'ı, Pakistan'ı boşaltıp ülkemize taşiyacaklar. İran da bu işi kolaylaştırıyor. Bu mağduriyet falan değildir. Bu insanların yüzde doksam beşi genç erkeklerdir. Bu insan kaçakçıları ülkemizden büyük ve güçlü değiller. Bu ihaneti sınırda bitirip sıfırlamalıyız. İran'dan bu tarafa bir tek kaçak bile geçmemeli.