banner211

İki şehit astsubay Van'dan uğurlandı

Hakkari'nin Şemdinli İlçesi'nde tankın mevzilenmesi sırasında maydana gelen kazada şehit olan Tankçı Astsubay Kıdemli Başçavuş Ömür Gülünay ve intihar teşebbüsü sonucu tedavi gördüğü hastanede hayatını kaybeden Piyade Astsubay Kıdemli Çavuş Nihat Topal için Van'da uğurlama töreni düzenlendi.

İki şehit astsubay Van'dan uğurlandı

Şemdinli İlçesi'nde tankın mevzilenmesi sırasında maydana gelen kazada şehit olan Tankçı Astsubay Kıdemli Başçavuş Ömür Gülünay ve intihar teşebbüsü sonucu tedavi gördüğü hastanede hayatını kaybeden Piyade Astsubay Kıdemli Çavuş Nihat Topal için Van'da uğurlama töreni düzenlendi.

Hakkari'nin Şemdinli İlçesi 34'üncü Hudut Tugay Komutanlığı'nda görevli Tankçı Astsubay Kıdemli Başçavuş Ömür Gülünay, Aktütün Köyü Soğuktepe Üs Bölgesi'nde kullandığı tankın mevzilenmesi sırasında meydana gelen kazada şehit düştü. Şehit Astsubay Gülünay için Van Jandarma Filo Komutanlığı'nda tören yapıldı. Törene Kalkınma BakanıCevdet Yılmaz, Van Valisi İbrahim Taşyapan, Jandarma Asayiş Kolordu Komutanı Korgeneral Metin Temel, şehit yakınları ve askerler katıldı.


Tören şehit Astsubay Gülünay'ın öz geçmişinin okunmasının ardından Van MüftüsüNimetullah Arvas'ın dua okumasıyla başladı. Törende şehidin yakınları gözyaşlarına boğuldu. Tören sonrası Şehit Astsubay Gülünay'ın Türk Bayrağı'na sarılı cenazesi, askerlerin omuzunda taşınarak uçağa bırakıldı. Şehit Gülünay daha sonra memleketiAnkara'ya gönderildi.

Bu arada Hakkari'nin Şemdinli İlçesi 34'üncü Hudut Tugayı 23'üncü Piyade Motorlu Alayı'nda görev sırasında intihar girişiminde bulunan ve 20 gündür Van Asker Hastanesi'nde tedavi görürken dün hayatını kaybeden Piyade Astsubay Kıdemli Çavuş Nihat Topal da aynı uçakla Bursa'ya gönderildi.

Güncelleme Tarihi: 16 Mart 2016, 00:09
YORUM EKLE