banner254

İl Sağlık Müdürlüğü’nden korona virüsü açıklaması

Van İl Sağlık Müdürü Doç.Dr. Mahmut Sünnetçioğlu, Özalp ‘ta Corona Virüsüyle ilgili herhangi bir hasta bulunmadığını açıkladı.

İl Sağlık Müdürlüğü’nden korona virüsü açıklaması

Doç. Dr. Mahmut Sünnetçioğlu, Özalp Devlet Hastanesi Acil Servisine, hafif gribal enfeksoyunu şikayetiyle bir hastanın başvurduğunu yapılan muayenelerde, corona virüsüne ait bir bulguya rastlanmadığı, hastaya mevsimsel gribal enfeksiyon tedavisi uygulandığını belirtilerek şu ifadeleri kullandı: “Yapılan muayenelerde coronavirüs‘e ait bulgular bulunmasa da tedbir amaçlı olarak hastamızın tahlilleri alınarak Ankara’ya gönderildi tahlil sonuçları elimize ulaşır ulaşmaz sonuçlar hakkında kamuoyu bilgilendirilecektir. Bu hastamız dâhil olmak üzere kentte herhangi bir birim de karantinaya alınmış hastamız bulunmamaktadır” dedi

SÜNNETÇİOĞLU: HASTANEDE SORUNSUZ OLARAK HASTA KABULÜ YAPMAKTADIR

Sünnetçioğlu, “Bölgede hastalığın kontrolüne yönelik olarak Van İl Sağlık Müdürlüğümüz tarafından gerekli koruma tedbirleri alınmıştır. Başvuran hastamız gerekli işlemlerden sonra taburcu edilerek evine gönderilmiş, İlçede yaşayan vatandaşlar ise bilgilendirilmiştir. Özalp devlet hastanesi sorunsuz olarak hasta kabulü yapmaktadır” şeklinde konuştu.

ŞEHRİVAN GAZETESİ

YORUM EKLE