banner211

İLK HASAT KOBANÊLİ AİLELERE VERİLDİ

Van Büyükşehir Belediyesi'nin yıl içerisinde başlattığı 'Arıcılığı Geliştirme Projesi' kapsamında elde edilen ilk hasat Van'da bulunan Kobanêli ailelere dağıtıldı.

İLK HASAT KOBANÊLİ AİLELERE VERİLDİ

Van Büyükşehir Belediyesi'nin yıl içerisinde başlattığı 'Arıcılığı Geliştirme Projesi' kapsamında elde edilen ilk hasat Van'da bulunan Kobanêli ailelere dağıtıldı. Konteynır kentte bulanan tüm çocuklara bal yediren Eş Başkan Hatice Çoban, "İlk ürünümüzü tadan çocuklar oldu. Umarım elde edeceğimiz ürünlerin tamamını halkımızla paylaşma durumuna ulaşabiliriz" dedi.

 

Büyükşehir Belediyesi'nin ilkbaharda başlattığı 'Arıcılığı Geliştirme Projesi' kapsamında elde edilen bal Van'da bulunan Kobanêli ailelere dağıtıldı. Van'ın Gevaş ilçesi Qarqar bölgesinde yaklaşık 6 ay önce Van Büyükşehir Belediyesi Eş Başkanları Hatice Çoban ve Bekir Kaya tarafından başlatılan 'Arıcılığı Geliştirme Projesi'nin ilk hasadı alındı. Projenin başladığı gün Eş Başkanlar ilk hasadın Kobanê'ye gönderileceği sözünü verirken, yine çiftçiler de ilk yıl aldıkları tüm hasadı Kobanêli ailelere vereceklerini söylemişti. Qarqar bölgesinden alınan ballar bugün Kobanêli ailelerin yaşadığı konteynır kente götürülerek burada ailelere verildi.

 

ÇOBAN: İLK HASADI KOBANÊ'YE GÖNDERECEĞİMİZİN SÖZÜNÜ VERMİŞTİK

Van Büyükşehir Belediyesi Eş Başkanı Hatice Çoban, Genel Sekreter Yardımcısı Suat Türk ve Tarımsal Hizmetler Daire Başkanı Şerif Kayalık da aileleri ziyaret ederek, bir süre görüştü. Daha sonra bir kavanoz bal açan Eş Başkan Çoban, konteynır kentteki tüm çocuklara tadımlık bal yedirdi. Eş Başkan Çoban yaptığı açıklamada, "Sezon başında başlattığımız bu projenin ilk gününde elde edeceğimiz ilk hasadı Kobanêli ailelere göndereceğimizi söylemiştik. Elde ettiğimiz tüm ürünü bugün ailelerimize dağıttık. İnşallah bu projeyi daha da geliştirerek gelecek yıl halkımızla bu ürünleri paylaşırız" dedi.

 

ÇOBAN: BİZ HALKÇI BELEDİYECİLİK YAPIYORUZ

Belediyelerin yaptıkları hizmetleri hala ulaştırabildikleri oranda başarılı olabileceklerinin altını çizen Çoban, "Bizler halkı üretime teşvik edici, halkçı bir belediyecilik yapıyoruz. İnsanlarımızı birçok alanda hem üretime sevk ediyoruz hem de gençlerimiz, kadınlarımız ve insanlarımız bir meslek ediniyorlar. İlk ürünümüzü tadan çocuklar oldu. Umarım elde edeceğimiz ürünlerin tamamını halkımızla paylaşma durumuna ulaşabiliriz. Emeği geçen tüm arkadaşlarımızın emeğine sağlık' dedi. Çoban daha sonra aileleri tek tek gezerek, hem sorunlarını dinledi, hem de ihtiyaçlarını sordu.

Güncelleme Tarihi: 28 Kasım 2015, 09:29
YORUM EKLE