banner272

İpekyolu Belediyesi kent merkezini güzelleştirmeye devam ediyor

Van’ın İpekyolu Belediyesi tarafından kent merkezinde başlatılan kentsel tasarım ve cadde yenileme çalışmaları sürüyor.

İpekyolu Belediyesi kent merkezini güzelleştirmeye devam ediyor

Cadde ve sokak yenileme çalışmalarında Bahçıvan Mahallesi Cumhuriyet Caddesi 5 ve 6. sokakların projelendirilme aşaması tamamlandı. İpekyolu Belediyesinin ‘Marka Bir İpekyolu İnşa Ediyoruz’ hedefiyle başlattığı projeleri içerisinde yer alan Cumhuriyet Caddesi 5 ve 6. sokaklar proje kapsamında yenileniyor. İpekyolu ilçesinin modern, estetik ve bir o kadar da güzel caddeleri ziyadesiyle hak ettiğini ifade eden İpekyolu Kaymakamı ve Belediye Başkan Vekili Sinan Aslan, “Vatandaşlarımız her şeyin en güzelini hak ediyor. Kentimizin sorunlarının çözümüne dönük çalışmalara başlamadan önce esnafımız, muhtarlarımız ve o bölgede ikamet eden tüm bileşenlerle bir araya gelerek, onları kararlarımıza ortak ediyoruz. Tüm modern şehirlerde ikamet eden şehir sakinlerinin sosyalleştikleri, alışverişlerini güvenli yaptıkları modern cadde ve sokakları bulunuyor. Cumhuriyet 5 ve 6. sokaklarımızın yenilenmesi ilçemizin bu yönlü eksikliğini gidererek, ihtiyaçlara cevap verecektir. Yaptığımız ve yapacağımız bu çalışmalarımızın neticesinde, inşallah esnafımızın işleri hareketlenecek, tezgâhları da bereket kazanacaktır” dedi.


Çalışmalar hakkında bilgi veren icracı müdürlük yetkilileri, diğer tüm çalışmalarda olduğu gibi sokağın yağmursuyu, kanalizasyon, elektrik, internet ve diğer tüm altyapı çalışmalarının tamamlanmasının ardından üstyapı çalışmalarına başlanacağını belirttiler. Altyapı çalışmaları sonrası; sokakta yürüyüş yolları, kaldırım çalışması, modern ve daha estetik aydınlatmalar, binalara estetik cephe giydirme ve oksijen deposu bitki florasının yer alacağı peyzaj uygulama çalışmalarının yapılacağı öğrenildi.

İHLAS HABER AJANSI

YORUM EKLE
YORUMLAR
Vatan sever
Vatan sever - 4 ay Önce

Selimbey mah 3 evler ikinci sokakta iki araç yan yana geçemiyor bu sokakların genişletmesini yapın hava atmayın nice böyle sokaklar var önceliği onlara ver

Pırıl pırıl bir İpekyolu, Tuşba ve Edremit
Pırıl pırıl bir İpekyolu, Tuşba ve Edremit - 4 ay Önce

Sayın kaymakamım niyet ve çaba çok güzel. Sizi tebrik ediyoruz. Bu arada mevsim geçiyor. Haziran da bitiyor. Temmuz, ağustos ve eylül ayları kaldı. Ekim ve sonrası yağmur ve hareketlilik, okul sezonudur. Birimler planlanan cadde ve sokaklara hızla ve kalabalık ekipler halinde ama titiz, sağlam ve estetik bir sonuç çıkaracak şekilde artık başlasalar iyi olacak. Bir de sayın kaymakamım bütün belediyelerimiz yüzlerce temizlik personelini cadde ve sokaklara, semt ve mahallelere dağıtsa ve her gün süpürme, temizlik yapılsa çok iyi olur. Temizlik birimleri cidden tüm belediyelerimizde eleştiriliyor. Birçok cadde ve sokakta, birçok semtte bir tek temizlikçi bile yok. Ayrıca yenilenen Kışla caddesi, Milli Egemenlik Caddesi gibi eski veya yeni bütün cadde ve sokaklarda çöp ve izmaritler birikiyor. Parklarda, Akköprüde, yol kenarlarında, kaldırım ve refüjlerde, kavşaklarda temizlikler aksıyor. Merkezi cadde ve sokaklarda bile sık sık bu durumlar yaşanıyor, semt ve mahalleleri varın siz düşünün. Nice güzel çalışmaya gölge düşüren bu temizlik problemini saygıdeğer bütün başkanlarımızın yoluna koyacağına, ilgili birimlere ve ekiplere ikaz ve talimat vereceklerine inanıyoruz. Vanımız tertemiz, pırıl pırıl ve bakımlı olsun. Çünkü temizlik herkesin gözüne ilk yansıyan hizmet koludur. Gündüz ekipleri gece ekipleri kadar ilgili değil deniyor. Esnaftan da böyle talepler var. Bütün çalışmalarınızı takdirle takip ediyor, onlarca proje ve hizmetin sonuçlanıp hizmete açılmasını merakla bekliyoruz. Hayırlı çalışmalar.

banner269

banner260