İpekyolu Halk Ekmek geliyor! Başkan Aydın müjdeyi duyurdu

Van’ın İpekyolu Kaymakamı ve Belediye Başkan Vekili İhsan Emre Aydın, merkez mahalleler başta olmak üzere 15 Nisan 2022 tarihinde halk ekmek uygulamasına başlayacaklarını söyledi.

İpekyolu Halk Ekmek geliyor! Başkan Aydın müjdeyi duyurdu

İpekyolu Kaymakamı ve Belediye Başkan Vekili İhsan Emre Aydın, halk ekmek konusunda uzun bir süredir çalışmalar yürüttüklerini ifade ederek, bu konu ile ilgili birim müdürleriyle toplantılar gerçekleştirdiklerini söyledi. Halk ekmek konusunda özellikle Van halkından da yoğun talep geldiğini ve her zaman vatandaş odaklı hizmet verdiklerini ifade eden Aydın, “İlgili kurum amirleri ile gerçekleştirdiğimiz toplantıların ardından ortak bir çalışma yapma kararı aldık. Buradan Vanlı hemşehrilerimize özellikle de dar gelirli vatandaşlarımıza bu müjdeyi vermek istiyorum. 15 Nisan 2022 tarihinden itibaren merkez mahalleler başta olmak üzere halk ekmek uygulamamızı başlatıyoruz. Bu projemizde hemşehrilerimize daha düşük fiyattan sağlıklı, kaliteli ve hijyen kurallarına uygun ekmek hizmeti İpekyolu Belediyesi Halk Ekmeği kurarak sağlayacağız. İlçemize hayırlı olsun” diye konuştu. Belediye Başkan Vekili Aydın, başlangıçta 20 merkez mahallenin muhtelif noktalarına konumlandırılacak halk ekmek satış noktalarını ilerleyen günlerde kırsal mahallelere de taşıyacaklarını ve ilçenin hemen hemen her noktasında bu hizmetin yürütüleceği bilgisini verdi.

ŞEHRİVAN GAZETESİ

YORUM EKLE
YORUMLAR
Tebrikler
Tebrikler - 9 ay Önce

İPEKYOLU BELEDİYESİNİ BU GEREKLİ VE FAYDALI PROJE İÇİN TEBRİK EDERİZ.

● Bu arada piyasalar için haklı bir değerlendirme:
♤Stokçuluk haramdır, ahlaksızlıktır, vicdansızlıktır.

♤Etiket oyunlarıyla insanları yanıltmak haramdır, ahlaksızlıktır, vicdansızlıktır.

♤ Gramaj oyunlarıyla insanları yanıltmak ve sömürmek haramdır, ahlaksızlıktır, vicdansızlıktır.

♤ Önce fiyatlarına "bindirim" yapıp ardından "indirim" yazarak hile yapmak haramdır, ahlaksızlıktır, vicdansızlıktır.

♤ Pandemiyi, doları, yakıtı, savaşı, krizi, depremi, afeti, ramazanı fırsat bilip mal ve ürünleri gereğinden fazla pahalı satmak, fiyatlarına fahiş zam uygulamak haramdır, ahlaksızlıktır, vicdansızlıktır.

♤ Zincir marketlerde, AVM'lerde, toptancılarda, perakendecilerde, kasaplarda, manavlarda yani bütün piyasalarda fiyatları speküle etmek haramdır, ahlaksızlıktır, vicdansızlıktır.

"BUNLARI YAPAN" ÜRETİCİ, ARACI, TOPTANCI, PERAKENDECİ, ZİNCİR MARKET, YEREL MARKET, AVM, ŞARKÜTERİ, KASAP, MANAV VEYA HANGİ TÜR ESNAF OLURSA OLSUN KENDİSİNİN HARAM BİR İŞ YAPTIĞINI, AHLAKSIZ VE VİCDANSIZ BİR TİCARET YAPTIĞINI HERHALDE DÜŞÜNECEKTİR.

TARIM VE HAYVANCILIK SEFERBERLİĞİ ŞART.
TARIM VE HAYVANCILIK SEFERBERLİĞİ ŞART. - 9 ay Önce

VBB, 13 İLÇE BELEDİYEMİZ, TARIM MÜDÜRLÜĞÜ, DSİ, DAKA, DAP İDARESİ, ZİRAAT BANKASI, TARIM KREDİ KOOPERATİFLERİ, TARIM BİRLİKLERİ VE BÜTÜN İLGİLİ KURUM VE KURULUŞLARDAN TALEBİMİZ 2022 YILINDA VAN'IN 13 İLÇESİNDE, YÜZLERCE KÖYÜNDE, BÜTÜN TARLALARINDA, BAĞ VE BAHÇELERİNDE TARIMI, SEBZE VE MEYVE YETİŞTİRİCİLİĞİNİ DÖRT BEŞ KAT ARTTIRALIM. ŞİMDİ TARIMSAL SEFERBERLİK ZAMANI. HERKES KÖYÜNÜ, TARLALARINI, BAĞ VE BAHÇELERİNİ BU YIL MUTLAKA DEĞERLENDİRSİN.

Tbt
Tbt - 9 ay Önce

Müdürlük koltuğu bekleyen akraba var demek ki