banner211

İpekyolu’nda kaçak yapılar yıktırılıyor

Van’ın İpekyolu Belediyesi ekiplerinin çalışmaları sonucunda hazine arazilerinin üzerine imara aykırı şekilde inşa edilen kaçak yapıların yıkımı gerçekleştirildi.

İpekyolu’nda kaçak yapılar yıktırılıyor

İlçede ikamet eden vatandaşlar, birçok kez görüntü ve çevre kirliliği oluşturan yapıların yıktırılması için belediyeden talepte bulunmuştu. İpekyolu Kaymakamı ve Belediye Başkan Vekili Sinan Aslan ise talepler üzerine kısa süre önce bu alanlarda inceleme yapmış, bu yapıların ortadan kaldırılması için talimat vermişti. Belediyeye bağlı Yapı ve Kontrol Müdürlüğü tarafından da iskanı ve ruhsatı bulunmayan yapıların tespit çalışması yapıldı.
Bu çalışmalar kapsamında Bostaniçi Mahallesi’nde TOKİ civarında hazine arazilerinin üzerine imara aykırı şekilde inşa edilen yapıların yıkımı gerçekleştirildi. Yıkımların olduğu alanda zabıta ve İlçe Emniyet Müdürlüğü ekipleri de geniş güvenlik önlemi aldı.

İHLAS HABER AJANSI

YORUM EKLE
YORUMLAR
vatandaş
vatandaş - 7 ay Önce

tamamı değil bir kaçı yıkıldı

Bostanici Toki Halki
Bostanici Toki Halki - 7 ay Önce

yiktiklari sadece bir iki tandir evi ve bir kac tel orgulu bahce oldu. daha onlarca tandir evi ve etrafi kapali bahceler kaldi. Inanmayan gelsin baksin. gostermelik bir iki sey yikildi ve digerleri hala duruyor. Bu hazine arazisine yapilan kacak bir suru yapi var. ev bile yapan var. elektrigini suyunu cekmisler hatta. Sehrivan ailesi bunu da gelip gorun ve haber yapin lutfe. koye cevirdiler tokiyi

Halk
Halk - 7 ay Önce

bir iki tane gostermelik yikim yaptilar ama kalanlar hala duruyor. bi gelin bakin isterseniz

Toki sakini
Toki sakini - 7 ay Önce

Yıkılan yer TOKİ sakinlerinin kendilerine yapmış olduğu tandır evidir. Hemen yanındaki yol da her seçim de malzeme olan çevre yolunun yapılıp yarıda bırakılan kısmı dır.