banner254

İran sınır kapısı kapatılacak mı?

İran sınır kapısı kapatılacak mı?

ŞEHRİVAN HABER: ÖMER FARUK TOKTAŞ- Tüm Dünya’nın gözü Çin’in Vuhan kentinde meydana çıkarak 2 Bin 247 kişinin ölümüne neden olan coronavirüste iken tehlikeli salgın ile İran’da da yeni gelişmeler yaşandı. 76 Bin 723 kişiye bulaştığı tespit edilen virüsten kurtulanların sayısı ise 18 Bin 522 olarak belirlenirken coronavirüs İran’da 9 can aldı. Kısa bir süre içerisinde Türkiye’nin gündemine oturan İran’dan gelen bu haberlerin ardından sosyal medya üzerinden vatandaşlar İran sınır kapılarının kapatılmasına yönelik paylaşımlarda bulundu. Sınır kapısının kapatılmasına yönelik yetkili mercilerden henüz gelen bir açıklama yokken son olarak Van Valisi Mehmet Emin Bilmez gümrük Kapısına termal kamera montajı yapılması, sağlık odası kurulması ve yabancılarla irtibat halinde olan gümrük kapısında çalışan personelin koruyucu maske ve ekipman kullanması ile (covid-19) korona virüsü hakkında eğitimden geçirilmesi kararlarını almıştı. 

Sosyal medyada #iransınırlarıkapatılsın başlığı altında yapılan paylaşımlardan bazıları ise şu şekilde:

ŞEHRİVAN GAZETESİ

Güncelleme Tarihi: 21 Şubat 2020, 10:57
YORUM EKLE
YORUMLAR
Serdar
Serdar - 1 yıl Önce

Bizde olsa iran hemen kapıyı kapatır ALLAH cümlemizi korusun

ALİCAN
ALİCAN - 1 yıl Önce

YETKİLİLER ACİLEN KAPATMALI İRAN KAPILARINI,SON PİŞMANLIK FAYDA VERMEZ.

Sorumsuzluk
Sorumsuzluk - 1 yıl Önce

Kapaymayin abii bekleyin insanlar ölsün sonra bizim ülkemiz hep bu şekilde ilerliyor bir şeyler olacak sonra mudahale edilecek

Adım yok
Adım yok - 1 yıl Önce

İlla türkiyeye yayılınca mı kapatılacak şu kapılar!!!! Kapatın artık neden bekliyorsunuz saçma sapan önlemler termal kontrol vs boş iş hergün yüzlerde iranlı vana giriş yapıyor tehlikenin farkına varın!!!! Virüsün 15 günlük kuluçka süresi var bunu herkes biliyor o termal dediğiniz aletler bunu tesbit edemez kapatın şu kapıları koruyun ülkemizi ölmesin insanlarımız !!!

Zeliha Külcü
Zeliha Külcü - 1 yıl Önce

Bir anne olarak bütün yetkililere, evlâdım ve ülkemin sağlığı için yalvarıyorum . Sınır kapılarimiz kapatılsın . Sınır kapılarında ,insanların ateşini ölçüp, öksürüp, burun akıntısına bakılarak, bu virüs nasıl anlaşılabilir. Bu virüsün kuluçka dönemi iki hafta diyorlar. Sağlıklı diye aldığınız bir insanda,ülkemize girince virüsün ortaya çıkmayacağı kesin mi? Oyuzden lütfen kapılarımız kapatılsın.

Seher kurt
Seher kurt - 1 yıl Önce

Iran sınırı kapatılsın kaçak göçmenler için önlem alınsın vana bulaşırsa turkiyeye bulasir sağlık bakanlığı önlem alsın lütfen