banner211

İş Adamı Mustafa Yakut Ak Parti’ye katıldı

Son dönemlerde hatırı sayılır aşiret, aile ve isimleri AK Parti’ye katılım gösteriyor. Hem katılım hem üyeliklerde Van’da da sayı artarken son olarak Van’ın ileri gelen ailelerinden birisinin mensubu olan genç iş insanı Mustafa Yakut AK Parti’ye katıldı.

İş Adamı Mustafa Yakut Ak Parti’ye katıldı

Van’da İnşaat ve Turizm sektöründe faaliyet gösteren İş İnsanı Mustafa Yakut Ak Parti İpek Yolu ilçe başkanlığında üyelik işlemlerini tamamladıktan sonra İl başkanlığına geçerek 31 Ekim 2020 Cumartesi günü yapılacak olan AK PARTİ 7. Olağan kongresi için İl yönetim kurulu üyeliğine aday oldu. Yakut yaptığı açıklamada ülkemizin ve milletimizin içinde bulunduğu bu zor süreçte başta Cumhurbaşkanımız, Ak parti Genel Başkanı Sayın Recep Tayyip Erdoğan’ın ve Ak parti Van il Teşkilatları’nın yanın da yer almaktan onur duyacağını açıkladı. Yıllardır bu görüşte siyaset yapan bir aileden geldiğini belirten Mustafa Yakut; “Sulhan, Baytar, Deniz ve Tayfan Aileleri’nin Kanaat Önderi Nihattin Yakut bundan sonra bu bayrağı Ailelerimiz adına çizgimizden şaşmadan şahsıma devrettiğini açıkladı. Ben de bundan sonraki siyası hayatıma AK Parti çatısı altında devam edeceğim.” Dedi. Yakut tüm gücümüzle bu dava için çalışacağına söz verdi.

MUSTAFA YAKUT KİMDİR?

01.02.1986 Van doğumlu olan Mustafa YAKUT ortaokul ve lise eğitimini Van’da tamamladı.2010 yılında Uluslararası Kıbrıs Üniversitesi İletişim Fakültesi Radyo ve Televizyon bölümünden mezun oldu. 2011 yılında Lefke Avrupa Üniversitesi İletişim Bilimleri Enstitü’nde Yüksek Lisansa başladı. Ayrıca Yakut 2010 ve 2014 yılları arasında Öğretim Görevlisi olarak ve Aynı zamanda Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti’nde çeşitli Gazete ve Televizyonlarda görev yaptı. 2014 yılı sonunda Türkiye’ye kesin dönüş yapan İş İnsanı MUSTAFA YAKUT İnşaat ve turizm sektöründe faaliyet göstermeye devam etmektedir. Türkçe, Kürtçe ve Orta derece İngilizce bilmektedir. Evli bir çoçuk babasıdır.

ŞEHRİVAN GAZETESİ

Güncelleme Tarihi: 19 Ekim 2020, 15:29
YORUM EKLE
YORUMLAR
Niyazi yakut
Niyazi yakut - 7 ay Önce

Hayırlı olsun

Takki Takki
Takki Takki - 7 ay Önce

Aşiretin batsın senin adammısın sen satılmış

Vanlı
Vanlı - 7 ay Önce

Menfaat nerde malesef insanlar orda

kerem
kerem - 7 ay Önce

durumu kötü olan aşiret adı altında haydi akp ye

Okoo
Okoo - 7 ay Önce

İş adamına bak

Mehmet ustaoglu
Mehmet ustaoglu - 7 ay Önce

Herşey güzel olacak seni bilen bilir

Baver
Baver - 7 ay Önce

Peh peh çokta tınn