banner290

İş İnsanı Kandaşoğlu, seçim ofisini yoğun bir katılımla açtı!

Son zamanlarda kentin en önemli gündemi Van Ticaret ve Sanayi Odası seçimleri olurken adaylar seçim ofislerini ardı ardına açmaya başladı. Önce renklerini belli eden odaylar ardından da hızlı bir şekilde sahaya inerken seçim havasının hızla estiği Van’da hazırlıklar Van TSO eski başkanı ve iş insanı Zahir Kandaşoğlu da yoğun bir katılımla seçim ofisinin açılışını gerçekleştirdi. Beyaz listede yarışacak Kandaşoğlu, “Bugün siyasi görüşü ne olursa olsun herkes buradaydı. Bütün renkler buradaydı” dedi.

ŞEHRİVAN HABER: ORHAN SAĞLAM- FATMA NUR POLATCAN

Van’da Ticaret ve Sanayi Odası seçim rüzgârı esmeye devam ediyor. 22 Ekim’de düzenlenecek olan Van Ticaret ve Sanayi Odası (Van TSO) seçimlerine az bir süre kalırken, adaylar da çalışmalarını sürdürüyor. Önce liste renklerini belirleyen ardından da yol arkadaşlarını seçen adaylar, seçim hazırlıklarına hız kesmeden devam ediyor. Bu anlamda çalışmalarını organizeli bir şekilde sürdürmek amacıyla ofis açılışlarını gerçekleştirirken, beyaz listeden aday olan iş insanı Zahir Kandaşoğlu da ‘Gücümüz Birliğimiz, Biz Birlikte Güçlüyüz’ sloganıyla seçim ofisini yoğun bir katılımla açtı. Kazım Karabekir Caddesi İpekyolu Belediye karşısında açılışı yapılan seçim ofisine Van’ın önde gelen iş insanları yoğun katılım gösterdi. Seçim ofisinin açılışında konuşan Kandaşoğlu, kapsayıcı ve iddialı değerlendirmelerde bulunarak seçimin en güçlü adaylarından birisi olduğunu bir kez daha göstermiş oldu.

BEYAZ LİSTE SES GETİRDİ!

Aylardır kentin yakından takip ettiği Van Ticaret ve Sanayi Odası son dönemlerin en çekişmeli seçimlerine hazırlık yapıyor. Geçtiğimiz yıllarda 2 ya da 3 adayın yarıştığı seçimlerde bu seçimde 6 aday başkanlık yarışı verirken oda seçimleri için kıran kırana bir mücadele veriliyor. 6 aday farklı ayrı renk ve liste ile seçime hazırlanırken eski başkan Zahir Kandaşoğlu bu isimlerden en iddialı olanlarından birisi olarak seçime hazırlanıyor. Başkan adayları ardı ardına seçim ofisleri açıp çalışmalarını sürdürürken Beyaz Liste olarak tarafını belirleyip çalışmalara başlayan Kandaşoğlu ve ekibi ilk seçim ofisini de açarak süreçteki çalışmaları resmileştirmiş oldu.

KANDAŞOĞLU: VAN İÇİN HEP BİRLİKTE ÇALIŞACAĞIZ

Kandaşoğlu, Van için hep beraber çalışacaklarını dile getirerek, “Van Ticaret ve Sanayi Odası’nın adayı olan 19 meslek grubunda bulunan bu ilin önde gelen iş insanlarıyla yola çıktık. Van Ticaret ve Sanayi Odası’nın yeni yönetimi, sizlerle, Van halkıyla, Van’ın tüccarıyla, Van’ın gençleriyle, kadın girişimleriyle, iş dünyasıyla birlikte yürüyecektir. Van için hep birlikte çalışacağız. Tek başına hiçbir karar alınmayacak. Van’ın eksik olan tüm sorularını tek tek rapor ederek dile getireceğiz. Van’da çözülecek olan sorun çözülecektir. Van’da çözülmeyen sorunlarını Ankara’ya taşıyarak yetkili mercilerle paylaştıktan sonra çözülmesi için ne gerekiyorsa yapacağız” dedi.

KANDAŞOĞLU: TURİZME AYRI BİR SAYFA AÇACAĞIZ

Van’ın turizmine yeni bir sayfa açacaklarını belirten Kandaşoğlu, “Van’ımız, Doğu Anadolu Bölgesi’nin cazibe merkezidir. Van’ımız, her gün gündemde olmalıdır. Van’ın turizme gereken önemi vermesi gerekir. Biz turizme ayrı bir sayfa açacağız. Tarım ve hayvancılık için kesin bir çözüm bulacağız. İlimizi her gün dünyanın gündemine taşıyacağız. Uluslararası fuarlara katılacağız. Van’ı; TRT’de, başka kanallarda 24 saat tanıtacağız” diye aktardı.

“KADIN GİRİŞİMCİLER BİZİM ÖNÜMÜZDE YÜRÜYECEK”

Kandaşoğlu, kadın girişimcilerin önde olacağının altını çizerek, “İlimiz, her gün büyüyüp gelişen bil ildir. İnşallah bu yönetim hem size yakışır ve sizlere önderlik edecektir. Hiçbir şüpheniz olmasın. İnşallah 22 Ekim’de bu ekip görevi devralacak ve bu ile yakışır, bu ilin tarihine yakışacak şekilde çalışacak. Bundan hiçbir şüpheniz olmasın. Bizim bir geleneğimiz, göreneğimiz var. Bundan sonra kadın girişimciler bizim önümüzde yürüyecek. Bu açılışı da bugün kadınlarımız yapacak. Bu ilin kültürü bu” şeklinde konuştu.

KANDAŞOĞLU: BÜTÜN RENKLER AÇILIŞTAYDI

Van TSO’nun siyaset üstü bir kuruluş olduğunu belirten Kandaşoğlu, “Bu ilgi, bu coşku, bu heyecan yalnız bana ve ekibime ait değil. Bu Van’da yaşayan bütün insanlara ait olan bir heyecan. Bir harekettir bu. Bugün bütün renkler buradaydı. Her zaman söylüyorum; ticaretin önünde hiçbir siyasi engel karıştırılmamalıdır. Biz tüccarız, tacir adamlarız. Bizim işimiz gücümüz ticarettir. Bugün siyasi görüşü ne olursa olsun herkes buradaydı. Bütün renkler buradaydı. Van Ticaret ve Sanayi Odası siyasi üstü bir meslek odasıdır. Bu meslek kuruluşu herkesin umududur. Biz de bugün Van TSO’nun 22 Ekim’de yapılacak seçimine katılmak için bir aradayız. Biz bugün ciddi bir şekilde hazırlandık. Bize bugün en fazla gurur veren Van halkıdır, Van’da yaşayan insanlardır. Herkes keyifli, heyecanlı. Biz de bununla gurur duyuyoruz. Burada bize bu mutluluğu yaşatan herkese sonsuz teşekkür ediyorum” dedi.

ŞEHRİVAN GAZETESİ

Güncelleme Tarihi: 27 Eylül 2022, 08:45
YORUM EKLE