banner211

'İŞKUR İŞÇİLERİ' YENİDEN AYAKLANDI

Toplum Yararına Çalışma Programı (TYÇP) kapsamında Van’da meydana gelen depremden sonra istihdam açmak ve kent ekonomisine katkı sağlamak amacıyla üç yıl süreli olarak merkez ve ilçelerde İŞ-Kur tarafından çalıştırılan işçilerin işten çıkarılmasının ardından

'İŞKUR İŞÇİLERİ' YENİDEN AYAKLANDI

Toplum Yararına Çalışma Programı (TYÇP) kapsamında Van’da meydana gelen depremden sonra istihdam açmak ve kent ekonomisine katkı sağlamak amacıyla üç yıl süreli olarak merkez ve ilçelerde İŞ-Kur tarafından çalıştırılan işçilerin işten çıkarılmasının ardından Van’da eylem başlatan İş-Kur işçileri dün Ak Parti önünde bir araya gelerek açıklama yaptı.

 

Van’da 2011 yılında yaşanan depremlerin ardından Toplum Yararına Çalışma Programı (TYÇP) kapsamında işe alınan İş-Kur işçileri yaşadıkları sıkıntıya cevap bulamadıkları için dün Ak Parti il binası önünde toplandı. İl başkanı ile görüşmek isteyen işçiler, emniyet güçlerinin kendilerine partide kimsenin olmadığı bilgisi üzerine parti önünde basın açıklaması yaptı. Açıklamada konuşan dernek başkanı Ethem Altın, yıllardan bu yana aynı sıkıntıyla boğuştuklarına dikkat çekerek, “Biz Cumhurbaşkanına da durumu ilettik ama hala çözüm bulmuş değiliz. Defalarca dile getirdik kalıcı iş istediğimiz ama hala yılın belli bir döneminde işsiz kalıyoruz. Biz artık bu sorunun son bulmasını istiyoruz. Cumhurbaşkanlığından bizi arayıp arkadaşların isimlerini, TC numaralarını istediler ama bir sonuca ulaşılmış değil. Yalnız şunu iyi bilsinler ki biz yolumuzdan asla vazgeçmeyeceğiz.” Dedi.

 

Açıklamanın ardından işçiler sessizce dağıldı.


ŞEHRİVAN GÜNCEL: MERAL YILDIZ

Güncelleme Tarihi: 23 Ocak 2016, 09:26
YORUM EKLE