İstanbul’dan gelen yüzücüler Van Gölü sahilinde çevre temizliği yaptılar!

Van'da düzenlenecek "1. Van Denizi Yüzme Festivali"ne katılmak üzere İstanbul'dan Bitlis'e gelen 20 kişilik grubun katılımıyla Van Gölü'ne dikkati çekmek ve farkındalık oluşturmak için temizlik etkinliği düzenlendi. Doğaseverler Tatvan ilçesi sahilinde çöp topladı.

İstanbul’dan gelen yüzücüler Van Gölü sahilinde çevre temizliği yaptılar!

Derneğin genel sekreteri Maşallah Özel, İstanbul'dan gelen misafirlerle Tatvan sahilinde bir farkındalığa bir imza attıklarını söyledi. Misafirlerine teşekkür eden Özel, "Amacımız aslında çöp toplamak değil, farkındalık oluşturmaktır.

Halka, insanlara 'lütfen etrafımızı, çevremizi, gölümüzü kirletmeyelim çünkü, en iyi temizlik kirletmemekten başlıyor.' demek istiyoruz. Bu konuda herkesten duyarlılık bekliyoruz." dedi.

İstanbul'dan gelen Sahra Seven de amaçlarının çevre temizliğine dikkat çekmek olduğunu belirterek, "Çocuklarımıza güzel ve sağlıklı bir gelecek hazırlamak, bu bilinci yaşatmak için buraya geldik. Buradaki ekibe katılarak, göl kıyısında küçük bir mıntıka temizliği yaptık. İnşallah istediğimiz farkındalığı oluşturabiliriz." diye konuştu. Doğaseverler, etkinliğin ardından Bitlis ve ilçelerindeki tarihi ve doğal güzelliklere sahip yerleri gezdi.

ANADOLU AJANSI

YORUM EKLE
YORUMLAR
VAN GÖLÜ BÖYLE KİRLENIYOR
VAN GÖLÜ BÖYLE KİRLENIYOR - 1 ay Önce

ŞAMRAM KANALINI KİM TEMIZLEYECEK? 20 KM BOYUNCA ÇÖP VE KANALİZASYON KANALI OLMUŞ.

ŞAMRAN VE DİĞER KANALLAR SAHİPSİZ
ŞAMRAN VE DİĞER KANALLAR SAHİPSİZ - 1 ay Önce

BİR : https://www.vansesigazetesi.com/amp/samran-kanali-temizlenmeyi-bekliyor-87428-haberi
İKİ:
https://www.sehrivangazetesi.com/guncel/samran-kanalini-yasatma-seferberligi-h81098.html
ÜÇ:
https://www.sehrivangazetesi.com/m/guncel/diren-samran-h20456.html

DÖRT:
https://www.sehrivangazetesi.com//m/m/saglIk/ozlem-tureci-ugur-sahin-ikilisinden-milyonlarca-hastaya-umut-isigi-h81052.html

BEŞ:
https://www.sehrivangazetesi.com/bakin-vatandas-ne-diyor-makale,1550.html

ALTI:
https://www.wanhaber.com/m/cevre/samran-kanali-temizlenmeyi-bekliyor-h286570.html

SON BİRKAÇ YILDA DEFALARCA TIPKI YUKARIDAKİ LİNKLERDE OLDUĞU GİBİ TARİHİ ŞAMRAN KANALININ KİRLİLİĞİ, BAKIMSIZLIĞI, SKANDAL DERECEDEKİ SAHİPSİZLİĞİ HABER KONUSU OLDU. FAKAT ŞAMRAN KANALI 15 TEMMUZ 2022 İTİBARİYLE HÂLÂ ÇÖPLÜK, KİRLİ, BAKIMSIZ VE HARAP HALDE. HİÇ KİMSE ÜZERİNE DÜŞENİ YAPMADI YAPMIYOR. AYIP DEĞİL Mİ, YAZIK DEĞİL Mİ, VEBAL DEĞİL Mİ?