banner211

İSTİHDAM İÇİN 50 BİN DOLAR!

Kısa süre sonra kapılarını ziyaretçilerine açacak Van AVM’de bir kişinin istihdamı, yaklaşık 50 bin dolarlık yatırıma mal oldu...

İSTİHDAM İÇİN 50 BİN DOLAR!

Kısa süre sonra kapılarını ziyaretçilerine açacak Van AVM’de bir kişinin istihdamı, yaklaşık 50 bin dolarlık yatırıma mal oldu.

 

Bölgenin ticaret merkezi durumundaki Van’da, Global Yatırım Holding tarafından inşa edilen Van AVM’nin hizmete gireceği gün sabırsızlıkla bekleniyor. Kiralama ve yönetimi JLLTürkiye tarafından yürütülen ve bünyesinde 95 mağaza bulunacak Van AVM, iç ve dış ticareti artıracak, aynı zamanda TÜİK tarafından kısa süre önce açıklanan işsizlik verilerinde üst sıralarda bulunan kentin istihdam sorununa da katkı sağlayacak. İlk etapta bin kişi civarında istihdama zemin hazırlayacak Van AVM’de bir kişilik istihdam yaratma bedeli 50 bin dolar gibi ciddi bir rakama ulaşıyor. Global Yatırım Holding Yönetim Kurulu Üyesi Ayşegül Bensel, bölgede ticareti geliştirecek Van AVM’nin istihdama doğrudan katkısının yanında dolaylı katkı da sağlayacağının altını çizerek, “Kente özellikle İran’dan gelenler zengin marka karmalarının aynı alanda toplandığı bir AVM beklentisinde olduklarını dile getiriyorlar. Onlar kentimize bu yatırım ile daha fazla gelecekler. Geldiklerinde tabi ki Van’ın meşhur tatlarını tadıp, ülkelerine götürecek, yöresel ürünleri alacak, cadde mağazalarını ziyaret edecekler. Böylelikle işletmeler büyüyecek, istihdam daha da artacak.” Dedi. 

Güncelleme Tarihi: 24 Kasım 2015, 10:17
YORUM EKLE