banner278

İşyeri İzin Belgeleri 2 Mayıstan Sonra Geçerli Olmayacak

İçişleri Bakanlığı, tam kapanma sürecinde muafiyet kapsamında bulunan iş yerleri tarafından düzenlenen mevcut görev belgelerinin 2 Mayıs Pazar günü saat 24.00'e kadar geçerli olacağını açıkladı. Van OSB, mağduriyetlerin yaşanmaması için tedbirlerin erkenden alınması yönünde uyarılarda bulundu.

İşyeri İzin Belgeleri 2 Mayıstan Sonra Geçerli Olmayacak

İçişleri Bakanlığından yapılan yazılı açıklamada, "Çalışma izin belgeleri e-Devlet üzerinden alınabilmesi için tüm hazırlıklarımızı tamamladık ve başvuru ekranı e-Devlet'te açıldı. Tam kapanma döneminde muafiyet kapsamında bulunan iş yerlerinde çalışan ve e-Devlet kapısında oluşan yoğunluk nedeniyle sisteme zaman zaman erişimde güçlük yaşayan vatandaşlarımızın endişe ve acele etmelerine gerek yoktur. İlgili iş yerleri tarafından düzenlenmiş olan mevcut görev belgeleri 2 Mayıs Pazar günü saat 24.00'e kadar geçerli olacaktır. Ayrıca e-başvuru sistemine erişim güçlüğü yaşanması halinde ekteki form manuel olarak doldurulup çalışan ve iş yeri/firma yetkilisi tarafından imzalanarak görev belgesi kullanılabilir. Kimsenin mağduriyet yaşamaması ve muafiyetlerinin kötüye kullanılmaması için her türlü tedbirlerimizi aldık" denildi.

VAN OSB UYARDI

Van Organize Sanayi Bölgesi Resmi twitter hesabından sanayicileri uyararak, esnaf ve sanayicilerin mağdur olmamaları yönünde temkinli davranmalarını istedi.

Van OSB twitter hesabında yapılan paylaşımda, “İçişleri Bakanlığı tarafından yayınlanan genelgede üretim, imalat, tedarik ve lojistik sektörleri başta olmak üzere önceden yayınlanan genelgelerle muafiyet tanınan işyerlerinde çalışan görevliler için bu işyerlerinin yetkililerince hazırlanan tüm belgelerin geçerliliği 2 Mayıs 2021 Pazar günü saat 24.00’te sona ereceği, muafiyetler kapsamında bulunan işyerleri, fabrika, imalathane gibi yerlerde çalışan kişilerin, e-devlet platformunda yer alan İçişleri Bakanlığı e-başvuru sistemi üzerinden görev belgesi başvurusunda bulunması gerektiği belirtilmektedir. Mağduriyet yaşanmaması amacıyla gerekli başvuruların yapılmasını önemle duyururuz.” İfadelerine yer verdi.

ŞEHRİVAN GAZETESİ

Güncelleme Tarihi: 30 Nisan 2021, 17:17
YORUM EKLE