İYİ Parti Van il başkanı Selim Özgökçe: Van, sahipsiz bırakıldı!

Van İYİ Parti İl Başkanı Selim Özgökçe, son yıllarda gündemden düşmeyen Van’ın uçak seferleri ve bilet pahalılığı konusunda açıklamalarda bulundu. Başkan Özgökçe “Van’ımıza hak ettiği gibi muamele yapılması için gayret ve çaba gösteriyoruz.” Dedi. Başkan Özgökçe ayrıca Van milletvekillerine seslendi; “ Van’da hâlihazırda bulunan 8 milletvekili ne yapıyor?” diyerek Van milletvekillerini eleştirdi.

İYİ Parti Van il başkanı Selim Özgökçe: Van, sahipsiz bırakıldı!

Van’da günlük uçak seferleri 10’un altına düşürüldü. Seyahat etmek isteyen vatandaşlar bilet bulmakta zorluk çekerken bilet fiyatları astronomik düzeye çıktı. Uçuş meselesi iyice krize dönen Van’da halk #VANUÇAMIYOR etiketiyle Twitter’da ses yükseltti. Konu, Türkiye gündemine girerken etiket kullanılarak on binlerce mesaj atıldı. Van İYİ Parti İl Başkanı Selim Özgökçe, bu duruma sessiz kalmayarak açıklamalarda bulundu. Başkan Özgökçe “Van’ımıza hak ettiği gibi muamele yapılması için gayret ve çaba gösteriyoruz. Ancak günden güne azalan uçak seferleri ve artan bilet fiyatları için bir çözüm üretilmemektedir. Keşke Van’ın tek sorunu uçak seferleri olsaydı. Ama şu an hemşerilerimizin gündeminde olan ve en çok sorun yaratan bu uçak seferleri konusudur. Bu duruma bir an önce çözüm bulunmalı, vatandaşlarımız daha fazla mağdur edilmemelidir. Van’dan İstanbul’a gitmek isteyen bir vatandaş önce yakınlardaki bir şehre otobüsle gidip oradan da İstanbul’a geçiyor. Bu durum bizim Van’ımıza yakışmıyor.” Dedi.

“8 MİLLETVEKİLİ NE YAPIYOR?”

Vatandaşların bir sorunu gündeme getirmedikçe Van milletvekillerinin kentin var olan sorunların farkında olmadığını belirten Başkan Özgökçe, “Van’ın hali hazırda 8 milletvekili var. Vanlılar bir sorunu gündeme getirmedikçe bu 8 milletvekili sorunların farkına bile varamayacaklar. Çünkü onlar kendilerini halktan birisi olarak görmüyorlar. Deyim yerindeyse onların tuzları kuru. Bu sorunla ilgili mecliste en son verilen soru önergesi bakan tarafından geçiştirildi. Buradan da anlayacağımız gibi bunların Van gibi bir dertleri yok. Nüfusu 1 milyon 200 bin olan kentin, Van’dan Ankara’ya günde sadece bir uçak seferi bulunmaktadır. Diğer illerle kıyasladığımızda Van’ın nüfusu bu kadar fazla olmasına rağmen 1 uçak seferi olurken diğer illerde çok daha fazla sefer bulunmaktadır. Van’ın bu kadar da ihmal edilmesine göz yummamalıyız. “ İfadelerini kullandı.

VAN SAHİPSİZ BIRAKILDI!

Van’ın her konuda sahipsiz bırakıldığını söyleyen Başkan Özgökçe, “Milletvekilleri artık halkın içine inmelidir. Uzaktan izleyerek bu duruma çözüm getirilemez. Onlar halkın meclisteki sesi konumundadırlar. Milletvekilleri VİP uçuşları kullanmak yerine halkın içine inerek onlarla beraber seyahat etmelidir. Halkı anlayarak çözüm önerisinde bulunmalıdırlar. Van’a ve Van halkına sahip çıkılmalıdır. Sosyal medya hesaplarında da gündem olan bu soruna artık bir çözüm üretilmelidir. Nereye kadar devam edecek bu vatandaşları ve sorunları görmezden gelişleriniz.” şeklinde konuştu.

ŞEHRİVAN GAZETESİ

YORUM EKLE