İYİ Parti’den kadın atağı! Amaç, kadın konusunda politika üretmek!

İYİ Parti Kadın Politikaları Başkanlığı 14. Bölge Eğitim Koordinatörü Tuba Solmaz, Van’a gelerek partinin kadın üyeleriyle bir araya geldi. Amacı kadın konusunda politika üretmek, kadın cinayetleri, kadına yönelik şiddet konularında teşkilatlarını bilinçlendirmek olan toplantıların sonrasında çözüm önerilerinin yer aldığı sonuç bildirgesi, Genel Başkan Yardımcısı ve Kadın Politikaları Başkanı Ünzile Yüksel’e sunulacak.

İYİ Parti’den kadın atağı! Amaç, kadın konusunda politika üretmek!

ŞEHRİVAN HABER: HAKİM İNALGÖZ

İYİ Parti, kadın konusunda politika üretmek için “Yaşam Kadınla Başlar” sloganıyla bölge toplantılarına başladı. Bu kapsamda İYİ Parti Kadın Politikaları Başkanlığı 14. Bölge Eğitim Koordinatörü Tuba Solmaz, Van’a gelerek partinin kadın üyeleriyle bir araya geldi. İYİ Parti Van İl Başkanlığında gerçekleşen toplantıya İYİ Parti Bölge Koordinatörü Tuba Solmaz, İYİ Parti Van İl Başkanı Selim Özgökçe, İYİ Parti Kadın Kolları Başkanı Necmiye Sarıoğlan, İlçe Kadın Politikaları Başkanları ve çok sayıda kadın partili katıldı.

AMAÇ, KADIN KONUSUNDA POLİTİKA ÜRETMEK

Toplantıda kadınlarla bir araya gelen İyi Parti Bölge Koordinatörü Tuba Solmaz, kadınların sorunlarını ve çözüm önerilerini dinledi. Amacı kadın konusunda politika üretmek, kadın cinayetleri, kadına yönelik şiddet konularında teşkilatlarını bilinçlendirmek olan toplantıların sonrasında çözüm önerilerinin yer aldığı sonuç bildirgesi, Genel Başkan Yardımcısı ve Kadın Politikaları Başkanı Ünzile Yüksel’e sunulacak.

SOLMAZ: HER ZAMAN KADIN HAKLARININ YANINDA OLACAĞIZ

Programda konuşan ve partisinin kadın politikalarına yönelik çalışmaları için Van’a geldiğini belirten Solmaz, “İyi Parti kuruluşundan bugüne tüm insanımızı kucaklayan, ülkenin zenginliklerini adaletli bir şekilde tüm insanımıza sunmayı hedefleyen ilkeleri esas almıştır. Bu kapsamda bugün burada bölge insanının dertlerini dinlemek ve bu sorunları ilgili mercilere iletmek amacıyla bulunmaktayız. İnsanımızın olduğu her yerde olmak bir siyasi partinin en temel görevi olduğundan yarın ve yarından sonraki günlerde de İYİ Parti'nin mensupları her ilde her ilçede ve her köyde olmaya devam edecektir. Buradaki amacımız bölgede bulunan kadınlarımızın sorunlarına yönelik hareket etmektir. Bu anlamda parti olarak her zaman kadın haklarının yanında yer alacağız. Kadınlarımızı parti çatımızın altında buluşmaya davet ediyoruz" dedi.

ŞEHRİVAN GAZETESİ

YORUM EKLE