banner211

İYİLİK SOFRASINDA RENKLİ BULUŞMA

İl Müftülüğü tarafından Yukarı Norşin Cami önünde, organize edilen "İyilik sofrası" adı altında iftar yemeğine sevgi evlerinde kalan çocuklar katıldı...

İYİLİK SOFRASINDA RENKLİ BULUŞMA

İl Müftülüğü tarafından Yukarı Norşin Cami önünde, organize edilen "İyilik sofrası" adı altında iftar yemeğine sevgi evlerinde kalan çocuklar katıldı.

 

Van İl Müftüsü Nimetullah Arvas ve Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdür yardımcıları Cahit Erdem ve Hüseyin Ertosun beraber katıldıkları iftar sofrasına, sevgi evlerinden kalan 120 çocuk bir arada iftarlarını açtı. "Vakit İyilik Vakti, Bu Ramazan ve Her Zaman" olarak belirlenenen iftar yemeğinden sonra açıklama yapan Van İl Müftüsü Nimetullah Arvas, “İyilik sofrası" adı altında verdiğimiz iftar yemeğine hepiniz hoş geldiniz şeref verdiniz. Çocuklarla beraber olmak, masumlarla beraber olmak, günahsızlarla beraber olmak apayrı bir duygu. Başı rahmet, ortası mağfiret, sonu ise cehennemden kurtuluş olan, Ramazan-ı Şerif'inin ilk on gününü idrak ediyoruz. Bu anlamda ortasına yaklaştığımız Ramazan ayında Allah hepinizi cennete kavuştursun” dedi. Konuşmadan sonra il müftülüğü tarafında katılan tüm çocuklara, yaz Kuran Kursları öğrenci kitabı ve Kur'an-ı Kerim armağan edildi. 

Güncelleme Tarihi: 29 Haziran 2015, 04:48
YORUM EKLE