banner211

KADINA ŞİDDETE DUR DE STANDINA YOĞUN İLGİ

Edremit Belediyesi, “25 Kasım Kadına Yönelik Şiddete Karşı Uluslararası Dayanışma ve Mücadele Günü" etkinlikleri kapsamında...

KADINA ŞİDDETE DUR DE STANDINA YOĞUN İLGİ

Edremit Belediyesi, “25 Kasım Kadına Yönelik Şiddete Karşı Uluslararası Dayanışma ve Mücadele Günü" etkinlikleri kapsamında Edremit İlçesine bağlı mahallelerde ‘Kadına Yönelik Şiddete Dur De!’ standı kurarak farkındalık çalışmalarını yürüttü.

 

KJA öncülüğünde başlatılan, “25 Kasım Kadına Yönelik Şiddete Karşı Uluslararası Dayanışma ve Mücadele Günü” dolayısıyla Edremit Belediyesi Kadın Politikaları Müdürlüğü tarafından stardı verilen etkinlikler Edremit ilçesinin mahallelerinde kurulan ‘Kadına Yönelik Şiddete Dur De!’ stant çalışmalarıyla devam etti. Süphan Mahallesi’nde bulunan Salı Semt Pazarı’na, Şabaniye Mahallesinde bulunan Çarşamba Pazarına ve Edremit ilçe merkezine kurulan stantlar halk tarafından yoğun ilgi gördü. Dört ayrı mahallede kurulan ‘ Kadına Yönelik Şiddete Dur De!‘ standında Edremit Belediyesi personelleri, sosyologlar, psikologlar ve kadın çalışanlar görev yaparak standı ziyaret eden kadınlar ve erkeklerle sohbet ederek hem bilinçlendirme hem de şiddet türlerini tanımlama konusunda diyaloglar geliştirdiler. Kurulan standı ziyaret eden mahalle sakinleri standa bulunan ve üzerinde farklı şiddet türlerinin yazılı olduğu kartları ‘Şiddet Türleri’ panosuna astı. Aynı zamanda kadınlar ilçe merkezinde bulunan kahvehaneleri ve esnafı ziyaret eden kadınlar, şiddet broşürleri dağıtarak, bilinçlendirme çalışması yaptı. 

Güncelleme Tarihi: 21 Kasım 2015, 09:23
YORUM EKLE