banner211

Kafe ve restoranlar açılıyor mu? Bakan Koca’dan açıklama

Bakan Fahrettin Koca, kapalı restoran ve kafelerde bir esneme olup olmayacağı sorusuna da cevap verdi. Fahrettin Koca, 'Salgının seyri bunu belirleyecek.

Kafe ve restoranlar açılıyor mu? Bakan Koca’dan açıklama

Mart ayından itibaren, iller bazında vaka sayısına göre bir takım kısıtlamaları kaldırmak gevşetmek ya da artırmak gerekebilir.

BİRKAÇ HAFTA İÇİNDE AÇIKLAMIŞ OLURUZ

Bunu Bilim Kurulu çalışıyor. Önümüzdeki birkaç hafta içinde açıklamış oluruz.

Bölgesel bazda iller bazında bazı kısıtlamaları gevşetmek mümkün olabilir. Öneri olarak bunu sunacağımızı söyleyebilirim' diye dedi.

YÜZ YÜZE EĞİTİM HAKKINDA

Yüz yüze eğitim hakkına da değinen Fahrettin Koca, 'Bu konuyla ilgili Bilim Kurulumuz görüşüyor. Bu hafta bu konuyla ilgili bir cevap vermiş olacağız. Salgının geldiği seyir vakalarının artış içinde olduğu şeklinde. Özellikle yüz yüze eğitimin, uygulamalı eğitimler dışında, bu dönemde başlatılmasının risk teşkil ettiğini söyleyebilirim.

Yüz yüze eğitime geçecek okullar için MEB'den listeleri aldık, ay sonuna doğru eğitime başlayacak öğretmenlerimizi aşılama takvimine alacağız' diye söyledi.

HABER365

YORUM EKLE
YORUMLAR
Mahoni
Mahoni - 2 ay Önce

Bu iki parti nin adamları iki de bir bu açıklamayı yapıyor millet anlamıyor rahmetli Kemal Sunal’ın zübük filmi gibi görün bizi görelim sizi