banner211

'KAHVALTIYA' RAĞBET ARTTI

Van Kahvaltısı Derneği Başkanı Yunus Caner, kahvaltı alanında yapılan güzel gelişmelerden sonra bu işletmelerin sayısının Van ile birlikte Türkiye’nin birçok ilinde arttığını söyledi...

'KAHVALTIYA' RAĞBET ARTTI

Van Kahvaltısı Derneği Başkanı Yunus Caner, kahvaltı alanında yapılan güzel gelişmelerden sonra bu işletmelerin sayısının Van ile birlikte Türkiye’nin birçok ilinde arttığını söyledi.

 

Konu ile ilgili açıklamalarda bulunan Yunus Caner, Van Kahvaltısının Guinness Rekorlar Kitabı’na girmesinin ardından ve alınan patent ile birlikte Türkiye genelinde bu işletmelerin sayısının arttığını belirtti. Bunun Van adına çok iyi bir gelişme olduğunu anlatan Yunus Caner, “Tabi tüm bunların sayılarının artmasının yerinde kullanılması gerekir. Her önünüze gelene de patent veremezsiniz. Verdiğiniz takdirde bu işi bilmeyen insanların devreye girmesi ile birlikte bu iş çığırından çıkabilir. Biz kurulduğumuz günden beri Van kahvaltısının daha iyi yerlere gelmesi için elimizden geleni yaptık. Geçtiğimiz yıl kahvaltı ürünlerinin bir yerden alınması konusunda başlattığımız bir çalışmanın sona ermesi ile manevi olarak biraz sıkıntı yaşadık. Ama bunun derneğimizle bir ilgisi yoktu. Van’da bu konuda iş yapmak isteyen bir kişinin ‘ürünlerinizi bizden alın’ demesi üzerine bu işe giriştik. Ama sonunu getiremediler ve bitirmek zorunda kaldık. Olumsuzluk yaşanmamış olsaydı bugün beklide çok farklı noktalarda olabilirdik. Tüm bu çalışmalarımız tamamen Van kahvaltı kültürünün daha iyi tanıtılmasına yönelikti. Dernek olarak böyle yapmaya da devam edeceğiz. Yapılan çalışmalar kapsamında ilimizde kahvaltı salonlarının sayısı 35’e ulaşmak üzere. Ama Türkiye’nin çeşitli illerinde son zamanlarda açılan kahvaltı salonlarının sayısı 130 civarındadır. Van kahvaltısı işlenmemiş bir altın bilezik gibidir. İleride bu alan ile ilgili çok daha iyi projelerin ortaya çıkacağına inanıyorum. Gerek derneğimizce gerekse de farklı ellerle güzel çalışmalar sunulacaktır. Hepimizin de amacı bu yönde ve bu doğrultuda. Ben kahvaltı salonlarının sayısının daha da artacağına inanıyorum” dedi. 

Güncelleme Tarihi: 10 Temmuz 2015, 08:00
YORUM EKLE