banner290

Kandaşoğlu’ndan Van TSO seçimleri ile ilgili flaş çıkış: Yüreğiniz varsa tüm gruplarda yeniden seçime girelim!

22 Ekim 2022 Cumartesi günü gerçekleştirilen Van Ticaret ve Sanayi Odası seçimleri konuşulmaya devam ediyor. Yüksek Seçim Kuruluna taşınan Van TSO seçimlerinde 1. grup sonuçları iptal edilirken, Beyaz Liste adayı Zahir Kandaşoğlu’ndan da yeni bir açıklama geldi. Kandaşoğlu, " Buradan seçim hezimetini kaldıramayanlara açıkça çağrıda bulunuyorum, Buyurun, isterseniz tüm gruplarda seçimin iptaliyle birlikte seçime yeniden girelim. O yürek sizde varsa bu çağrıma olumlu cevap verirsiniz." dedi

Kandaşoğlu’ndan Van TSO seçimleri ile ilgili flaş çıkış: Yüreğiniz varsa tüm gruplarda yeniden seçime girelim!

Geçtiğimiz günlerde gerçekleşen Van TSO seçimleri, Beyaz Liste adayı Zahir Kandaşoğlu'nun 10, Mavi Liste adayı Necdet Takva'nın ise 9 grup kazanması ile sonuçlanırken, itiraz süreçlerinden sonra konu YSK’ya taşınmıştı. Van İl Seçim Kurulu, yapılan itirazlar üzerine Beyaz Liste'nin kazandığı 1. grup seçim sonuçlarını iptal etti. Van İl seçim Kurulunun verdiği karardan sonra Beyaz Liste adayı Zahir Kandaşoğlu’nda da yeni bir açıklama geldi.

KANDAŞOĞLU: BEYAZ LİSTE OLARAK O GRUBU 9 OY FARKLA KAZANDIK

Şehrimize yeni kazandıracağımız projelerle seçime girdiklerini söyleyen Kandaşoğlu, “ Değerli Van Halkı, Bildiğiniz üzere geçtiğimiz haftasonu 22 Ekim 2022 tarihinde Van Sanayi ve Ticaret Odası seçimlerini gerçekleştirdik. Bizler tüm ekibimizle birlikte başta tacirlerimizin sorunlarına yönelik, sonrasında sizlere ve şehrimize kazandıracağımız projelerle seçime girdik. Bu seçimdeki yegane amacımız yıllardır şehrimizin sorunlarından uzak, yaptırım gücü az, makam ve ekonomik kaygılar nedeniyle rant peşinde olanların tacir ve tüccarlarımızın üzerinde oluşturduğu kamburu ortadan kaldırmak, sorunlara çözüm üretmek ve şehrimizi her geçen gün hak ettiği potansiyele ulaştırmaktı. Bizler ekibimizin hummalı çalışmaları ve siz değerli üyelerimizin bizlere gösterdiği teveccühle bu seçimi kazandık. Üstelik mevcut başkan ve yönetiminin, ticaret odasının tüm imkanlarını lehine kullanmasına, oluşturduğu baskıya, değiştirdiği şirket kodları ile şahsına özel ayarladığı listelere rağmen biz bu seçimi kazandık. Şimdi kaybeden oda yönetiminin özellikle ilgilendiği ve istediği 1. Grupta (Tarım ve Hayvancılık) seçim sonuçlarının iptaliydi. Biz Beyaz Liste olarak o grubu 9 oy farkla kazandık. En az farkla kazandığımız grup o. Oda yönetimi tüm gruplarda olduğu gibi o grupta da yetkisi olmayan insanlara oy kullandırıldı.” 

"KANDAŞOĞLU" SOYADLI SAHTE OY VERME YETKİSİ ÇIKARMIŞLAR”

10 oy farkla kazandığımız grup iptaline şaşırdıklarını dile getiren Kandaşoğlu, sözlerini şu sözlerle devam ettirdi: “Oda yönetimi hangi grupta hangi sahtekarlığı yaptığını çok iyi biliyor. Şeytanın aklına gelmeyecek sahtekarlıklar yapmışlar. Bir kişiye de "Kandaşoğlu" soyadlı sahte oy verme yetkisi çıkarmışlar. 40 yıl düşünsen insanın aklına gelmez bu sahtekârlıklar. 1. Grupta bir anlamada kendi sahtekârlıklarına itiraz ettiler, seçim kurulunu baskı altına aldılar. Yaptıkları sahtekârlıkları seçim kuruluna delil olarak sundular ve 1. Grupta seçimi iptal ettirdiler. Halbuki aynı sahtekarlığı 9'uncu, 13'üncü ve 16'ıncı grupta da yaptılar. 1 oy, 4 oy ve 8 oyla kaybedilen gruplarda bizim ve Sarı Liste'nin yaptığı itirazlar kabul edilmedi. Bu gruplarla birlikte tüm gruplar incelenirse oy kullanma yetkisine sahip olmayan birçok kişinin oy kullandığı tespit edilecektir. Bunun dışında oy pusulası ve zarfların dışarıda dağıtıldığı dünyanın neresinde görülmüştür? Pusula da zarf da perde gerisinde olur, bahçede olmaz. Mobil araçlarda dağıtılan pusula ve zarflarla tüccarın hür iradesine ipotek konulmuştur. Bu suçtur. Bunların hepsi için hukuki mücadelemiz devam edecektir.

YÜREĞİNİZ VARSA TÜM GRUPLARDA YENİDEN SEÇİME GİRELİM”

Biz hukuki mücadelemizle birlikte Allah'ın adaletine sığınarak, seçim çalışmamızı da sürdüreceğiz. Tekrarlanacak olan 1. Grup seçimlerinde inşallah en güzel sonucu alacağız. Çünkü önce Allah'a sonra ise Van Ticaret ve Sanayi Odası'nın değerli üyelerine, güvenimiz tam bizim. Buradan seçim hezimetini kaldıramayanlara açıkça çağrıda bulunuyorum, Buyurun, isterseniz tüm gruplarda seçimin iptaliyle birlikte seçime yeniden girelim. O yürek sizde varsa bu çağrıma olumlu cevap verirsiniz. Bizim Ticaret ve Sanayi Odası üzerinden bir rant umudumuz yok, Bizim projelerimiz var, bizim derdimiz hizmet. Yarın sizlerin çocuklarının da." İfadelerini kullandı.

ŞEHRİVAN GAZETESİ

Güncelleme Tarihi: 27 Ekim 2022, 18:25
YORUM EKLE