banner290

Kanispi'de festival zamanı! Van, yarın Kanispi festivalinde buluşuyor!

Bu yıl 11’incisi gerçekleştirilecek Kanispi Ceviz, Bal, Alabalık ve Rafting Festivali yarın start veriyor. Sanatçı Dodan Özer ve yerel sanatçıların konser vereceği festival halka açık ve ücretsiz olurken, Van ve çevre illerden de yoğun katlım bekleniyor.

Kanispi'de festival zamanı! Van, yarın Kanispi festivalinde buluşuyor!

ŞEHRİVAN HABER/Doğası, tarihi yapıları, coğrafyası, yaylaları ile Van’ın en yeşil ilçelerinden biri olan Çatak’ta festivale sayılı günler kaldı. Pandemi dolayısıyla ara verilen ‘Kanispi Ceviz, Bal, Alabalık ve Rafting Festivali’ yarın açılışa hazırlanıyor. Çatak Belediyesi ve Çatak Kaymakamlığı tarafından düzenlenecek olan festivale, vatandaşların yoğun ilgi göstermesi beklenirken festivalde sanatçı Dodan ve yerel sanatçılar konser verecek.

“ÜCRETSİZ SERVİSLER VAN ŞİŞLİ ÖĞRETMENEVİ ÖNÜNDEN KALKIYOR"

Saat 10:00’da başlayacak olan festivale katılım sağlamak isteyenler için Van Şişli Öğretmenevi önünden ücretsiz servisler kalkacak. Van Şişli Öğretmenevi önünden kalkacak ücretsiz servisler saat 08:00 ile 17:00 saatleri arasında festivale gitmek isteyenlere hizmet verecektir.

ŞEHRİVAN GAZETESİ

YORUM EKLE
YORUMLAR
KANİSPİ HAKKINDA
KANİSPİ HAKKINDA - 2 ay Önce

KANİSPİ bir doğa harikası. Van'ın en güzel yerlerinden biri. Buradaki mesire alanı yeniden elden geçirilmiş, yenilenmiş, çok güzel olmuş. Emeği geçenleri candan tebrik ediyorum. Takdir ediyor, alkışlıyorum. Yeni hali kesinlikle güzel olmuş. Sadece dostane gözlemler olarak ve gelen ziyaretçilerin de rahatsız olduğu birkaç hususu ilgililerin dikkatlerine sunmak isterim. Bunlar da halledilirse enfes bir sonuç ortaya çıkar:
1) Şelalenin çıkış noktasına çıkan merdivenler daha kullanışlı hale getirilmelidir.
2) Bahsi geçen merdivenlere inen taş ve çakıllar temizlenmelidir.
3) Mesire alanı, oluklar, genel saha hiçbir taş, ot, toz, toprak, çöp kalmayacak şekilde yaz sezonunda titizlikle temizlenmelidir.
4) Kamelya, bank çevreleri ve piknik alanı süpürülmelidir.
5) Mescitlerin ikisine de halı döşenmeli, ayakkabılık konulmalı, sık sık süpürülüp temizlenmelidir.
6) WC ve lavaboların duvarları hâlâ inşaattan kalan kirlilik nedeniyle çok kötü durumda. WC ve lavabo duvarları ve zeminleri köpük ve fırçalarla yıkanıp temizlenmeli, içine çöp kovaları, sıvı sabun, çekpas, fırça vb. konulmalıdır.
7) Kanispi şelalesinin iki yanında doğal görünümü bozmadan ortama ayrı bir güzellik katacak şekilde onlarca gül dikilmeli, onlarca ağaç dikilmelidir.
8) Mesire alanındaki yeni dikilmiş çam fidanları ve ağaçları düzenli olarak sulanmalıdır.
9) Mesire alanının uygun yerlerine ve yamaçların uygun noktalarına salkım söğütler dikilip düzenli olarak sulanmalıdır.
10) Bu kadar uzak olan bu doğa harikası alanda piknikçi ailelerden 50 TL alınması hoş görülmemektedir. Doğal ortamdaki bu doğa harikası, kamuya açık bir alan olup Belediye tarafından işletilerek vatandaşlardan ücret alınmamalıdır.
11) Ziyaretçiler ve piknikçiler de çöp, izmarit ve atıklarını çevreye atmamalı, bank, kamelya, çeşme, çöp kovaları ve sahaya sahip çıkmalı, zarar vermemelidir.
BU EKSİKLER VE BU KONUŞULANLAR DA YERİNE GETİRİLİRSE KANİSPİ ÇOK DAHA GÜZEL VE KEYİFLİ OLACAKTIR .

Akif
Akif - 2 ay Önce

Dönüş için servis var mı