banner278

Kapıköy'den sonra İran'ın Razi kapısı da sonunda açılıyor!

Geçtiğimiz yıl mart ayında koronavirüsle mücadele kapsamında kapatılan ve aradan geçen 14 ayın ardından Kapıköy Sınır Kapısı açılmış, gözler İran tarafından bulunan Razi Sınır Kapısına çevrilmişti. İran Türkiye Dostluk Grubu başkanı Necefzade Samir, Razi Sınır Kapısı ile ilgili önemli açıklamalarda bulundu.

Kapıköy'den sonra İran'ın Razi kapısı da sonunda açılıyor!

Şehrivan Gazetesi / Orhan Sağlam -

İran'la Türkiye arasına önemli ticaret kapılarından biri olan Van'ın Saray İlçesine bağlı Kapıköy Sınır Kapısı, pandemi kısıtlamaları kapsamında kapatılmış, aradan geçen 14 ayın ardından açılmış, gözler İran tarafında bulunan Razi Sınır Kapısının ne zaman açılacağına çevrilmişti. İran Türkiye Dostluk Grubu başkanı Necefzade Samir, Razi sınır kapısı ile ilgili müjdeyi verdi.


Ak Parti Van Milletvekillerinden Osman Nuri Gülaçar'ın daveti üzerine Van'a gelen İran Türkiye Dostluk Grubu Başkanı Dr. Necefzade Samir, Razi Sınır kapısı ile ilgili müjdeyi verdi.

"Kapılarımızın açılmasıyla milletlerimizin ekonomisi de olumlu yönde etkilenecektir"
Razi Sınır Kapısı ile ilgili Van'da açıklamalarda bulunan Dr. Samir, "Öncelikle bizleri Van'a davet eden aziz dostum Osman Nuri Gülaçar'a teşekkürlerimi sunuyorum. İran ve Türkiye arasında tarih boyunca bir iletişim mevcuttur. Pandemiden dolayı kapılarımızda ulaşım azalmıştı. Allah'ın izniyle yarından itibaren artık İranlılar bu aziz Van'a gelebileceklerdir. aynı şekilde bizler de Türkiye'den turistleri ve tüccarları İran'a gelmelerini ve görmelerini istiyoruz. Umudumuz o ki 2 milletin arasındaki bağı daha da kuvvetlendirecektir. kapılarımızın açılmasıyla milletlerimizin ekonomisi de olumlu yönde etkilenecektir." ifadelerini kullandı.

Dr. Samir, yaptığı açıklamalarda Razi Sınır Kapısının 17 Eylül Cuma itibariyle açılacağı müjdesini verdi.

ŞEHRİVAN GAZETESİ

Güncelleme Tarihi: 16 Eylül 2021, 16:25
YORUM EKLE