Kapıköy’ün açılması için bir çağrı da Kemal Kılıçdaroğlu'ndan geldi!

Mart ayı itibarıyla normalleşme dönemine giren Türkiye’de risk grubuna göre bazı illerde tedbirler esnetilirken,  orta risk grubunda yer alan Van’da ise tam açılma yaşandı. Yasakların kısmen kaldırıldığı kentte gözler, bir seneyi aşkındır kapalı durumda kalan Kapıyöy’e çevrildi.  Birçok yerden açılması için çağrılar devam ederken bir çağrıda CHP Lideri Kemal Kılıçdaroğlu’ndan geldi.

Kapıköy’ün açılması için bir çağrı da Kemal Kılıçdaroğlu'ndan geldi!

ŞEHRİVAN HABER

Çin’in Vuhan kentinde ortaya çıkan korona virüs salgını tüm dünyada olduğu gibi Türkiye’de de tahribatlarını sürdürmeye devam ediyor. Pandemi salgını ile mücadele kapsamında kapatılan Kapıköy Sınır Kapısı, bir seneyi aşkındır kapalı durumda. Birçok iş insanlarından, STK’lardan açılması için çağrılar devam ederken bir çağrıda CHP Lideri Kemal Kılıçdaroğlu’ndan geldi. Partisinin grup toplantısında konuşan CHP Lideri Kemal Kılıçdaroğlu, “Van’da herkesin ortak görüşü Kapıköy Sınır Kapısı’nın açılması yönünde. Pandemiden dolayı kapalı ise diğer sınır kapıları neden açık.” Şeklinde sitemlerini dile getirdi.

“HÜKÜMET BİLİNÇLİ OLARAK MI KAPIKÖY’Ü KAPATIYOR”

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu partisinin grup toplantısında Van’daki Kapıköy Sınır Kapısı sorunu gündemine alarak şuları söyledi: "Ben Uşak’ta, Manisa’da, İzmir’deyken diğer arkadaşlarım Van’daydı. En temel sorunları Kapıköy Sınır Kapısı açılmıyor. Pandemi dolayısıyla kapalıysa Habur, Kapıkule Kapısı açık. Van’daki sınır kapımızın kapalı olması bütün esnafı derinden etkilemiş. Vanlılar şöyle düşünüyor; ‘acaba' hükümet bilinçli olarak mı burayı kapatıyor? Vanlıları cezalandırmak için. Bizde uğraşacağız. Eğer açamazsak, bilinçli olarak Vanlıları cezalandırma konusundaki düşünce de haklı olabilirsiniz.”

ŞEHRİVAN GAZETESİ

Güncelleme Tarihi: 17 Mart 2021, 11:05
YORUM EKLE