banner290

Kar, kış, fırtına... Van'da durum bu!

Van ve bölge illeri güne şiddetli rüzgar ile uyanırken, birkaç gündür etkisini hissettiren soğuk hava da iyice hissedilir oldu. Günlerdir son dönemlerin en soğuk günlerini yaşayan Van’da, yapılan fırtına uyarısının ardından kentin farklı bölgelerinden görüntüler geldi.

Kar, kış, fırtına... Van'da durum bu!

Son dönemlerde kar ve soğukların kendisini sıkça hissettirdiği Van için Meteroloji’den önemli bir uyarı geldi. Meteoroliji akşama kadar devam etmesi beklenen kuvvetli fırtına nedeniyle uyarılarda bulunurken oluşabilecek, çığ, ağaç ve direk devrilmesi, çatı uçmamaları ve trafikte görüş mesafesinde azalma gibi durumlar için vatandaşları uyardı.

Bununla beraber sürücüleri de uyaran Meteoroloji Genel Müdürlüğü bu süre zarfında özel araç sahipleri ve vatandaşların mümkünse sokağa çıkmaması, çıkacak olanların toplu taşıma araçlarını kullanması, kırsalda ise zorunlu nedenlerle trafiğe çıkacak olanların zincir, takoz ve çekme halatı bulundurması uyarısını yaptı.

O uyarının yapılmasından kısa bir süre geçmeden kentin farklı noktalarından görüntüler gelmeye başladı. Şehirler arası yollarda seyir halinde gitmenin iyice zorlaştığı kentte farklı kesimlerde de fırtına nedeniyle evlerin çatıları uçtu.

İŞTE O GÖRÜNTÜLER

ŞEHRİVAN GAZETESİ

Güncelleme Tarihi: 19 Ocak 2022, 13:55
YORUM EKLE